Keşke Her Yıl Seçimler Olsa!

 

Neden olmasın ki; yerel seçimler yaklaşınca belediye arı misali Adıyaman’ı dev inşaat alınana çevirdi; Ama göstermelik. Seçimler olmasa bu yollarımızın düzeleceği yoktu. Her yerde çalışmalar kimi işçiler yolları, kimisi kir pas içindeki memleketi temizliyor. Dinlenme alanları yapılıyor. Belediye başkanı halkın içine karışıyor esnafın derdini vatandaşın derdini dinliyor gibi.

Seçimden seçime hatırlanan halkız. Sadece oyumuzun değerli olduğu bu zamanlarda partiler ve parti belediye başkan aday adayları halkı kucaklamak için baya çalışıyor ve halk hatırlanıyor. Biliyoruz ki, seçim olacak başkan yine sevdalı olduğu koltuğuna oturacak ve halkı diğer seçim zamanına kadar hatırlamayacak. Yine unutulan ve unutan halk olacağız.

Çevre illere baktığımızda secim dönemine yakın değil de her zaman çalışma içindeler. Şanlıurfa yakın zamanda büyük şehir oldu. Malatya büyük şehir oldu. Diyarbakır büyük şehir oldular. Komşu illerimiz büyük şehir oldular ama Adıyaman hala yerinde sayıyor. Büyük şehir olan komşularımız mimari ve şehircilik anlayışına yakışır bir şekilde büyüdü ve büyümeye devam ediyorlar. Malatya, Gaziantep, Şanlıurfa bu şehirlerimizin belediye başkanları Ak Partili ve Adıyaman’ımız bu güzel şehrimiz, memleketimiz de Ak partiden belediye başkanına sahip yani iktidar partisinden. Çevre şehirler gelişirken neden Adıyaman yerinde sayar bunu irdelemek gerekiyor. Komşu belediyeler aynı iktidarın belediyeleri onlar çalışırken neden bizim başkanımız sadece seçim döneminde iki göstermelik iş yapar halk olarak sormamız gerekir.

İller bankasından gönderilen, aylık olarak toplanan vergilerin paraları nerde, ne yapılıyor bu paralarla. Halk için harcanmışsa, hani nerde yapılan bu işler. Her ay toplanan para halkın parası, bunun hesabını soracaktır bu halk.

Çarşının ortasına dev ekranlar koymuşsunuz Sayın başkan; Ama her nedense sizin ve partinizin reklamından başka bir şey yayınlanmıyor. Kendi reklamınız için halkın parasını kullanıyorsunuz. Diğer taraftan yağmurda bu halkın sel ile boğuşmasını izliyorsunuz. Yaptınız işlerden dolayı vicdanen rahat mısınız? Çok merak ediyoruz.

Cumhurbaşkanı, başbakan ve bakan gelir, şehir kaldırımları boyanır her taraf temizlenir. Sadece ziyaret günü öncesi, sonra şehir yine eski kirli görünümünde kalır. Adıyaman için bir şeylerin yapılması için ila bir devlet büyüğün gelmesi mi lazım. Bu halkın hiç mi kıymeti yok. Adıyamanlı olarak hep unutuyoruz. Ama unutulmamalı Sayın başkan sizi o koltuğa oturtan halktı, yine sizi oradan indirecek olan yine halk olacaktır. Devamı diğer yazılarımızda…

Bu Haberi Gördünmü!

Neden Böyle Ayrımlaştık Ve Ötekileştik

Üç silahşorların her zaman söyledikleri bir söylem vardı. ‘’Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için’’ . Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir