Kırmızı, Hakkındaki Eleştirileri Kaldıramadı

Geçen yıl gazetemizin manşetinden gündeme taşınan Adıyaman eski Belediye Başkanı Abdulkadir Kırmızı’nın Milli Görüşçülerin topladığı paralarla yapılan yurdun kendi yakınları üzerine yapılması iddiasına sosyal paylaşım sitesi üzerinden yorum yapanlar Abdulkadir Kırmızı tarafından mahkemeye verildiler.

Yıllar önce Milli Görüşçülülerin alın teriyle yapılan yurdun bugün ise Abdulkadir Kırmızı tarafından işletilmesine razı olmadıkları için yaşanan olaya sosyal paylaşım sitesi facebook’tan yorum yaptıklarını belirten Milli Görüşçüler, yapılan yorumlardan sonra Kırmızı’nın habere yorum yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunduğunu belirttiler.

Bugünkü adıyla Şehit Fahri Yaldız Erkek Yurdu olarak hizmet verilen yurdun zamanında Milli Gençlik Vakfı himayesinde olmasına rağmen tapusunun ise bir şahsın üzerine yapılmasından sonra yurdun Abdulkadir Kırmızı tarafından işletildiğini iddia eden Milli Görüşçüler, sebebi bilinmeyen bir nedenden dolayı mahkemelik olduklarını ifade ettiler.

Milli Gençlik Vakfı’nın taşınmazları arasında olması gereken bir yurdun şahıs üzerine tapulanmasından sonra Abdulkadir Kırmızı’yla görüştüklerini belirten Milli Görüşçüler, Kırmızı’nın yurdu Anadolu Gençlik Derneği’ne vermeyeceğini söylemesi üzerine bu olayı basına taşıdıklarını vurguladılar.

Böylesi hassas bir olayın adli yollarla çözülmesi taraftarı olduklarına dikkat çeken Milli Görüşçüler, Kırmızı’nın facebook’ta yapılan yorum sahiplerini mahkemeye vermesinin arkasındaki gerçekleri ilerleyen günlerde yapacakları toplu basın açıklamasıyla tüm dünyaya ve Türkiye’ye deklare edeceklerini ileri sürdüler.

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir