Kızılay’ın Kan Bağışı Kampanyasında Zeytin Dalı İzdihamı

Kahta ilçesinde Kızılay’ın başlattığı, Kahta Devlet Hastanesi, Kaymakamlık ve Gençlik Merkezinin ve diğer STK ile Kurumların destek verdiği kumpanyaya yoğun ilgi gösterildi.

Başlatılan kan bağışı kampanyasına  vatandaşlar,  Zeytin Dalı operasyonunda  kan ihtiyacı olur  düşüncesiyle  yoğun ilgi  gösterince, onlarca metrelik kuyruk oluştu.

Kaymakamlık  binası  karşısında  bulunan  100. Yıl  parkında  açılan  Kızılay’ın kan bağışı  kampanyası çadırı, vatandaşın akın etmesinden dolayı  yetersiz kaldı.  Vatandaşlar, devam eden  Afrin operasyonundan dolayı  kan ihtiyacını  karşılamak  için  kan bağışında  bulunduklarını  söyleyerek, ülke, bayrak ve askerler  için hem kanlarını, hem de canlarını seve seve vereceklerini  söylediler.

Sabah belediye hoparlörlerinden  yapılan çağrı  üzerine kan vermeye  geldiğini  söyleyen Abdullah Akkaş  isimli vatandaş, ‘’Gözlerimiz, kulaklarımız  Afrin’den  gelecek  haberlerde. Gönlümüz her zaman orada, bizim için  canı pahasına mücadele eden askerlerde. Burada  kan bağışında  bulunarak  askerlerimize  onlarla  beraber  olduğumuzu  göstermek için geldik.’’dedi.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …