Kızılkaya, Depremzede Öğrencileri Ziyaret Etti

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, Samsat İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Akın, okul müdürleri ve öğretmenlerle birlikte konteynerlarda eğitim gören öğrencileri ziyaret etti.

Samsat ilçesinde 2 Mart’ta meydana gelen deprem sonucu okullarında hasar gördüğü için geçen eğitim öğretim dönemini çadırlarda tamamlayan öğrenciler, yeni dönemde konteyner sınıflarda ders başı yaptı.

Daha sağlıklı ve kaliteli bir ortam olması için konteyner sınıflarının kurulumu tamamlanarak, eğitim öğretimin aksamasına neden olmadan 2017-2018 eğitim öğretim yılına başlandı.

İlçede ziyarette bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Sn. Mete Kızılkaya ‘’İyi kötü bir şeyler yaşadık. Devletimiz yardım elini uzatarak konteyner sınıflarımızı getiriyor. Eğitime klimalı konteyner sınıflarında başladık. İnşallah bir daha böyle şeyler yaşamayız. Güzel bir eğitim öğretim yılı geçiririz diye temenni ediyorum.’’ Dedi.

Haber: Burhan Işık

 

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyaman’da Çıkan Madenler Göz Kamaştırıyor

Adıyaman’da çıkan madenler, kalitesiyle adından söz ettiriyor. Adıyaman Maden kaynakları bakımından zengin bir il olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir