Kızılkaya “Son 5 Yılın En Başarılı Sonuçlarını Yaşadık”

Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, Adıyaman’ın TEOG sonuçları sonrasında Türkiye ortalamasının üzerine çıktığını açıkladı.

Yüz binlerce öğrencinin heyecanla beklediği ve uzun bir dönem boyunca çalıştığı TEOG maratonu sonrasında tercihler yapıldı öğrenciler okullarına yerleşti, Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya ise sonuçları değerlendirdi.

Kızılkaya “ 2017 yılı TEOG sonuçlarına göre değerlendirmeler yapıldı. Tercih sonuçları da bitti. Okullarımız da boşta kalan öğrencimiz yok. Türkiye genelinde 15 puan kadar yükselme var. Bizimde başarı oranımızın yükseldiği görüldü. Türkiye ortalaması üzerine gidiyoruz. Son 5 yılın en başarılı TEOG sınav sonuçlarını yaşadık. Umarım bu her yıl devam eder” dedi.

“ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME BİRİMİ KURULDU”

Kızılkaya, “Ölçme ve değerlendirme ekibiyle bir araya geldik. Soru hazırlama kursu alıyorlar. Bizlerde ölçme ve değerlendirme ekibiyle beraber toplantılar yaparak sorular konusunda konuştuk. 17 arkadaşımızla beraber fen bilimleri, matematik ve İngilizce alanında soru hazırlama teknikleri konusunda toplantı yaptık. Sınavlarımızı kendimiz hazırlayacağız ve soracağız. Sınavlarını bizler yapacağız. Bunun da toplantılarını yaptık. Başarımızı her yıl arttırmak için uğraşıyoruz. Başarı, ölçmenin ve değerlendirmenin iyi yapılmasına bağlıdır. Akademisyenlerden de bu konuyla alakalı destek alacağız. Hocalarımızı davet ederek arkadaşlarımızla buluşturacağız” ifadelerini kullandı.

Haber: Burhan Işık

 

Bu Haberi Gördünmü!

Gençlik Proje Döngüsü eğitimlerine katıldı 

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi tarafından yürütülen YouthBank (GençBank) programının ‘Proje …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir