KKYDP Ekonomik Yatırım Projeleri 11. Etap Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Adıyaman’da KKYDP Ekonomik Yatırım Projeleri 11. Etap Bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ kapsamında uygulanacak olan %50 hibeli projeler için, Organize Sanayi Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan toplantıda İl Müdürü Adil Alan, Organize Sanayi Müdürü ve yatırımcılarına program ve projeler hakkında bilgilendirmede bulundu.

Alan, yatırımcılarına proje üst limitleri hakkında sunum yapılarak, ilin yatırımları, sorunları, öncelikli yatırım konuları hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

Toplantıya İlimiz Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Çelenk, Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Yüksel Önal ve yatırımcılar katıldı.

Program kapsamında proje konuları ve Proje üst limitleri şöyle açıklandı:

“Bitkisel ürün işlenmesi, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik yatırımlardan yaş meyve sebze tasnif, paketleme ve depolama yatırımları için 2.000.000 Türk Lirası, tohum işleme, paketleme ve depolama yatırımları için 2.000.000 Türk Lirası, bunun dışında kalan yatırımlar için 1.500.000 Türk Lirası. Hayvansal ürün işlenmesi, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik yatırımlar için 2.000.000 Türk Lirası. Su ürünleri işlenmesi, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik yatırımlar için 2.000.000 Türk Lirası. Hayvansal ve bitkisel orjinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik yatırımlar için 2.000.000 Türk Lirası. Yenilenebilir enerji kaynakları kullanan yeni seraların yapımına yönelik yatırımlar için 2.000.000 Türk Lirası. Soğuk hava deposu yapımına yönelik yeni yatırımlar için 1.500.000 Türk Lirası. Çelik silo yapımına yönelik yeni yatırımlar için 1.500.000 Türk Lirası. Bu Tebliğ kapsamında bulunan konularla ilgili tarımsal faaliyetlere yönelik yapılmış tesislerde kullanılmak üzere yenilenebilir enerji kaynaklarından jeotermal ve biyogazdan ısı ve/veya elektrik üreten tesisler ile güneş ve rüzgâr enerjisinden elektrik üreten tesislerin yapımına yönelik yatırımlar için 2.000.000 Türk Lirası. Tarımsal üretime yönelik sabit yatırımlardan mantar yetiştiriciliğine yönelik sabit yatırımlar için 1.000.000 Türk Lirası, büyükbaş hayvan yetiştiriciliğine yönelik sabit yatırımlar için 1.500.000 Türk Lirası, küçükbaş ve su ürünleri yetiştiriciliğine yönelik sabit yatırımlar için 1.000.000 Türk Lirası üst limitini geçemez”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir