Koçali Barajı’nda Mutlu Son!

Koçali Barajı’nı konusunda mulu sona gelindiğini ifade eden AK Parti Grup Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, “Bundan sonra da her projede olduğu gibi hemşerilerimizi bu mutlu haberlerlr bilgilendirerek, heyecan ve azimle çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi veren AK Parti Grup Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, şu bilgileri verdi; “AK Parti iktidarı olarak iktidara geldiğimiz günden bu yana ilimizde ve ilçelerimizde gerçekleştirdiğimiz yatırımlar, yapılan hizmetler artarak devam etmektedir. Allah’a şükürler olsun ki, vermiş olduğumuz sözlerimiz bir bir yerine gelmekte ve bundan da büyük mutluluk duymaktayız. Bilindiği üzere özellikle Adıyaman için Koçali Barajı ve HES’ler, uzun vadeli içme suları, sulama ve enerji anlamında çok büyük bir ihtiyacı karşılaması bakımından ciddi önem arz etmektedir. Koçali Barajı ile Adıyaman’da 177.610 dekarlık zirai arazinini cazibe ile sulanması, 2050 yılı içmesuyu ihtiyacının karşılanması için yılda 31,5 milyon m³ içmesuyu temin edilmesi hedeflenmektedir. Koçali’de en son gelinen nokta itibariyle; Koçali Barajı inşaatının yapım ihalesi yapıldı. Yapılan ihale neticesinde sözleşme de bugün itibariyle imzalanmdı. Böylelikle Koçali Barajı konusuda büyük bir mutlulukla inşaat aşamasına gelindi. Kış sonrasında yani önümüzdeki ilk inşaat sezonunda Allah’ın izniyle ilk kazma vurulacak: Böylelikle bu noktaya gelinmiş olundu. En başından beri büyük bir titizlik ve ciddiyetle takip ettiğimiz bu projenin bugün gelinen inşaat aşamasına kadar çalışmalarımızı ve takiplerimizi sürdürdük. Bundan sonra da her projede olduğu gibi bu projede de hemşerilerimizi bu mutlu haberlerle bilgilindirerek, heyecan ve azimle çalışmalarımıza devam ettireceğiz. Bu çalışamamızdan ötürü Başta Başbakanımız Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu olmak üzere, Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na, Adıyaman milletvekillerimize ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunar, Adıyamanlı hemşerilerime Koçali Barajı inşaatının hayırlara vesile olmasını dilerim.”

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir