“Koçali’de süratle yola devam!!!”

Ak Parti Grup Başkan Vekili Ahmet Aydın, Adıyaman halkın müjdeli bir haber vererek “ Koçali barajında sonuca yaklaşıldı” dedi.

“AK Parti iktidarı olarak iktidara geldiğimiz günden bu yana ilimizde ve ilçelerimizde gerçekleştirdiğimiz yatırımlar, yapılan hizmetler hiç durmadan artarak devam etmektedir” diyen Aydın “Bu manada vermiş olduğumuz gayret ve sürdürdüğümüz ciddi takiplerimiz her geçen gün meyvesini vermekte ve Adıyamanımızın on yıllarca süren beklentilerine Hükümetimizce cevap verilmektedir. Bilindiği üzere,  özellikle Adıyaman için Koçali Barajı ve HES; uzun vadeli içme suyu, sulama ve enerji anlamında çok büyük bir ihtiyacı karşılaması bakımından ciddi önem arz etmektedir. Koçali’de en son gelinen nokta itibariyle; Koçali Barajı İnşaatı Yapım ihalesinin yaklaşık maliyet ve ihale doküman çalışmaları sonuçlandırılmış olup EKAP (Elektronik Kamu Alımları Platformu) üzerinden ilan edilmiş bulunmaktadır. Netice itibariyle, Koçali Barajı inşaatı yapım ihalesi ön yeterliliği 16 Ocak 2014 tarihinde yapılacaktır. Adıyaman’ın içme suyu, sulama ve enerji kaynaklarının en verimli şekilde kullanılması için çalışmalarımız devam etmekte olup 16 Ocak 2014 tarihi itibariyle yapılacak olan Koçali Barajı inşaatı yapım ihalesi ön yeterliliğinin şimdiden ilimize ve hemşerilerimize hayırlara vesile olmasını temenni ederim. En başından beri büyük bir titizlik ve ciddiyetle takip ettiğimiz bu projenin nihayetine kadar çalışmalarımızı ve takiplerimizi sürdürürken, bu manada bu güzel haberleri paylaşma noktasında hemşerilerimizi bilgilindirerek, heyecan ve azimle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Başta Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu, milletvekillerimiz ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunar, tekrar Adıyamanlı hemşerilerime bu güzel projenin hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim” dedi.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir