“Koltuk Sevdası Başka Hizmet Sevdası Başkadır”

CHP il başkan yardımcılığı görevinden istifa eden Türkan Ağır, kadın ve erkek seçmenler eşliğinde CHP’den Adıyaman Belediyesi için aday adaylığını açıkladı.

CHP il ve merkez ilçe teşkilatının hazır bulunduğu basın açıklamasında CHP’den aday adaylığını açıklayan Türkan Ağır, “Cari açığı almış başını gitmiş bir Türkiye yaratan AK Parti iktidarına karşı 1940 yılında koskoca bir Osmanlı İmparatorluğunun tüm borçlarını ödeyerek dünyaya onurlu duruş sergileyen bir CHP’ye ihtiyacımız var” dedi.

“Her geçen gün betonun değil, yeşilin arttığı bir kent özlüyoruz”

Mart 2014 yerel seçimlerinde bir bayan aday adayı olarak kamuoyunun karşına çıkma cesaretini CHP’den aldığını söyleyen Türkan Ağır, “Aldığım bu güç ve cesaret ile de partim ve organları teveccüh gösterip beni aday seçerlerse kuracağımız teknik kadro ve projelerle Adıyaman halkına hizmet etmeye talibiz. Demokrasinin vazgeçilmezi olan yepyeni bir yerel seçim sürecine giriyoruz. Kentimize ve halkımıza hayırlı uğurlu olsun.  Bu coşku ve heyecan aynı zamanda da Adıyaman halkının umudunun ifadesi olacaktır. Çünkü bu kent 20 yıldır hizmete açık. Adıyaman’ın güzel insanları 20 yıldır bıkmadan usanmadan hizmet beklemekte. Hepimiz güzel anılan bir kentte yaşamak, çocuklarımızın geleceği için en iyisini istiyoruz.  Artık ırgat kent olmak istemiyoruz. Dünyada ve ülkemizde güzellikleri ile anılan bir kent, yerli ve yabancı turistin övgüyle anlattığı, tekrar tekrar gelmek isteyeceği bir turizm kenti istiyoruz. Her geçen gün betonun değil, yeşilin arttığı bir kent özlüyoruz. O nedenle buradayız. O nedenle umudumuzu hiç kaybetmeden yeni bir seçim dönemini bekliyoruz. Belediyecilik yapacağım iddiasıyla iktidar olanlar sadece belediyecilik oynamış, belediyecilik yapmamış, bu halka laftan başka bir şey üretmemişlerdir. Halka hizmet edeceğim diye iktidar olanlar, yakınlarına hizmet etmişlerdir, halkı unutmuşlardır.  Koltuk sevdası başka hizmet sevdası ise başkadır.  Koltuk sevdasında olanlar oradaki koltuğu alıp evlerine götürsünler. Hizmet sevdasında olanlar tahta bir taburenin üzerinde de halka hizmet ederler.  Artık siyasette el değiştirmeli. Birilerinin önümüzü açmasını bekleyen genç kardeşlerime sesleniyorum. Önünüzü asla açmazlar. Önünüzü kendiniz açacak ve cesurca siyasetteki değişimi sağlayacaksınız. Bugün dürüst, iş güç sahibi, iddialı, bu kente, bu halka hizmet etmek isteyen Adıyamanlılara sesleniyoruz. İhtiyaç olduğunda, gerekli olduğunda iktidar emanetçilerinden değil, iktidarın asıl sahibi halktan görev ister. Siyaset el ve yüz değiştiriyor. 20 yıldır hizmet alamayan Adıyaman halkı bugün öyle bir hale gelmiştir ki, belediyenin önündeki kavşağı yapanı alkışlamaya hazırdır. Siyasi mevki edinmekle, hizmet için siyaset yapmak birbirinden çok farklıdır. Bizim sevdamız Adıyaman’dır, Adıyaman’a hizmettir. Çünkü biz Adıyaman’ı çok seviyoruz.”

“Eskişehir gibi ülke içi turizm merkezi haline gelmiş bir Adıyaman hayali kurmaya davet ediyorum”

“Cari açığı almış başını gitmiş bir Türkiye yaratan AK Parti iktidarına karşı 1940 yılında koskoca bir Osmanlı İmparatorluğunun tüm borçlarını ödeyerek dünyaya onurlu duruş sergileyen bir CHP’ye ihtiyacımız var” diyerek sözlerine devam eden Türkan Ağır,  “ Adı yolsuzlukla anılmayan, kul hakkı yemeyen bir iktidara yani CHP ye ihtiyacımız var. Bu nedenle Adıyaman’da tekrardan CHP iktidarına, hizmet eden ve Adıyaman’ı yıldız gibi parlatacak yepyeni kadrolara ihtiyaç var. Bundan dolayı bugün bu şehri yönetmeye talibiz. Bu kentin artık kavgaya, kısır çekişmelere, boş laflara tahammülü yok. Esnafın cebindeki para her geçen gün azalmakta, işler kötüye gitmekte,  her yıl Adıyaman’daki işsiz ordusuna yüzlerce gencimiz daha katılmakta. İş istihdamı sağlamak yerel yönetimlerin en önemli görevi olmalıdır. Sağlıklı organik tarım, kongre merkezleri, kültür turizmi, bölge de ve dünya da cazibe merkezi olmayı başarmış, artık betonun değil yeşilin konuşulduğu, yaşama geçirdiği projeler ile bir Eskişehir gibi ülke içi turizm merkezi haline gelmiş bir Adıyaman hayali kurmaya davet ediyorum. Her şey önce hayal etmekle başlar.  Hayallerimizi gerçek yapacak lider ve kadroları halkımız seçecek” diye konuştu.

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyamanlılar Vakfı, Sezonun İlk “Öğrenci Buluşmaları”nı Gerçekleştirdi

Adıyamanlılar Vakfı, 2018-2019 burs sezonunun ilk öğrenci buluşmalarını gerçekleştirdi. Vakfın İstanbul Bağcılar’daki genel merkezinde yoğun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir