‘KORNALAR’ Uyandırıyor

Sokak düğünlerinin vazgeçilmez eğlencesi araç konvoylarında korna çalmak 2009 yılında yasaklanmasına rağmen vatandaşlar hala aynı sıkıntının yaşanmasından şikayetçi.

Adıyaman’da vatandaşların sıkça başvurduğu alternatif düğün yöntemlerinden olan sokak düğünleri ile sevinç gösterilerinin vazgeçilmez eğlencesi araç konvoylarındaki kornalar yasaklanırken, gece geç saatlerde çalınan kornalar ve yüksek sesli müzik Adıyamanlıların tepkisine neden oluyor. Çevre ve Orman Müdürlüğü‘nden alınan bilgiye göre, sokak düğünleri, araç konvoyları, havai fişek gösterileri ve gece kulüplerinin çevreyi rahatsız eden gürültüsünü bitirmeyi amaçlayan “Çevresel Gürültü Eylem Planı”na göre bahse konu olan durumların tekerrür etmemesi gerekirken planla, hür türlü eğlence programından hava, kara ve demir yollarına, binalardan sanayi tesislerine kadar uzanan tüm alanlarda gürültünün önüne geçilmesi amaçlanmıştı.

Konuyla ilgili açıklama yapan vatandaşlar bahse konu olan problemin çözülmesi için gerekli tedbirlerin alınmasına rağmen duyarsız vatandaşların gece geç saatlerde kornalarını kullandığını ve yüksek sesle müzik dinlediğini belirterek “Artık çalar saatlerle değil de araç kornalarıyla uyanmaya alışmış vaziyete geldik. Yetkililerden bu duyarsız şoförlere caydırıcı cezalar yazmalarını istiyoruz” dediler.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir