KOSGEB Faizsiz Kredi Seferberliğinde

KOSGEB’in şehirlerde yer alan müdürlükleri faizsiz kredinin KOBİ’lere ulaştırılması için hafta sonu da Türkiye genelinde mesai yapıyor.

KOBİ’lere sunulan 20 bin ila 50 bin Türk Lirası aralığındaki sıfır faizli kredi için, erişim sorununun ortadan kaldırılması amacı ile hafta sonu mesai yapan KOSGEB Adıyaman İl Müdürlüğü çalışanları esnafın sorunlarını sorunsuz bir şekilde çözüyor. Esnaflarımızın KOBİ Beyanname İşlemleri nedeniyle KOSGEB Adıyaman Müdürlüğü, Cumartesi-Pazar günleri de 08:30-17:30 saatleri arasında hizmet vermeye devam edeceklerini açıkladı.

Adıyaman’da 2015 esnafa çıkan sıfır faiz kredinin sorunsuz geçmesi amacıyla KOSGEB Adıyaman İl Müdürü M. Şükrü Mısırlı bankalarla olan krizi çözme adına görüş alışverişlerde bulunurken hafta sonu da nöbet tutarak esnafa can suyu oluyorlar.

Mısırlı sıfır faizli krediye hak kazanan işletmelerin işlemlerini kısa sürede sonuçlandırmaları için hafta sonu da mesaiye devam edeceklerini açıkladı.

Hafta sonu mesaisi yaptıklarını dile getiren Mısırlı, “Beyanname ve kayıt işlemlerini tamamlamayan işletmelerin de işlemlerini daha hızlı bitirebilmek için Cumartesi olduğu gibi Pazar günü de mesai yaptık. Kayıt işlemlerinde işletmelerimize destek olan özverili personelimize ile meslek odalarına teşekkür ederim. Zor dönemden geçen tüm esnaf ve KOBİ’lerimizi biraz olsun rahatlamak adına elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bundan sonra da bu çalışmalarımıza kesintisiz olarak devam edeceğiz” diye konuştu.Adıyaman esnafını krediyle buluşturmak için bankalarla birer bir görüşmeler yaptığını söyleyen Mısırlı “ Esnaf ve Sanatkarlarımızın Kredi süreciyle ilgili yaşadığı sorunları; Kahta’da Banka Şube Müdürlerimizle görüştük. Denizbank Md. Bileç Yıldırım, Garanti Bankası Md. Erdoğan Erten, Halkbank Md. İrfan Uçar, İş Bankası Md. Ümit Güneş, Vakıfbank Md. Recep Sert, Yapı ve Kredi Bankası Md. Nazife Taşçı ve Ziraat Bankası Md. Ahmet Kılınç’ı ziyaret ederek Kredi çalışmalarıyla ilgili görüş alışverişinde bulunduk. Şuana kadar bin 55 esnafımızın 24 Milyon 500 Bin TL KOSGEB Kredisi onaylandı. Adıyaman’ımıza bereketli kazançlar getirsin. Esnafımızın hizmetinde olmaktan gurur duyuyoruz. Her şey Adıyaman’ımız için, her esnafımız için. Esnafımıza katkı sağlayacak olan kredilerde zaman zaman duygulanıyoruz. Özellikle Samsatlı Depremzede Esnafımız Şeyho Amcamızın dosyasını aldık, onayını verdikten sonra deprem yarasına bir nebze de olsa merhem olabildiysek ne mutlu bize” ifadelerini kullandı.

Mısırlı, 14 Nisan’a kadar hafta sonu mesaiye devam edeceklerini ve 2515 esnafa kredilerini vermeyi amaçladıklarını ifade etti.

 

Bu Haberi Gördünmü!

Gençlik Proje Döngüsü eğitimlerine katıldı 

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi tarafından yürütülen YouthBank (GençBank) programının ‘Proje …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir