KOSGEB’in Sıfır Faizli Kredisine Yoğun Talep

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının (KOSGEB) sıfır faizli kredi desteğine Adıyamanlı vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

KOSGEB Adıyaman İl Müdürü Şükrü Mısır, kredi müracaatının ilk gününde küçük ve orta boy işletmelerin yoğun ilgi gösterdiğini dile getirdi.

50 bin TL üst limitli 12 ay ödemesiz dönemden sora 3’er ayda bir 8 eşit taksitle toplam 36 ayda ödemeli “KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği” krediye işletmeler yoğun ilgi gösterdi.

KOSGEB Adıyaman İl Müdürü Şükrü Mısır, işletmelerin ilk günden itibaren yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, “KOSGEB Müdürlüğüz sıfır faizli işletme kredili desteği başvurularını almaya başlamıştır. Esnaf sanatkarlarımızın durumlarını biliyoruz, talep durumlarının farkındayız. Gece geç saatlere kadar çalışıyoruz. Bu kredilerden öncelikle yararlanmak isteyen KOSGEB Müdürlüğümüze kayıt yapmaları, ön onaylarını almaları gerekiyor. Öncellikle vatandaşlarımızın çok yoğun teveccühleri var. Vatandaşlarımızın önce kayıt yaptırmaları, kredi onaylanmasında başvuru önceliği bulunmamaktadır. Başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra değerlendirme kriterlerine ve TÜİK verilerine göre nihai değerlendirme yapılacaktır. Kredi başvuruları kayıt ve onay işlemini yaptıran işletmeler tarafından bizzat yapılacaktır.

50 bin TL üst limitli kredi için her işletme talebine göre kredi miktarını kendisi belirleyecektir. 50 bin TL’ye uygulanacak olan faiz 10.500 TL olup, faizin tamamı KOSGEB tarafından karşılanacaktır.

Kredi başvuruları 19 aralık 2016 pazartesi günü 09:00 başlayacak ve 21 Aralık 2016 çarşamba günü saat 23 59 da sona erecektir.

İnternet üzerinden kredi başvurusunu tamamlayan işletmelerin ayrıca müdürlüğümüze başvuruda bulunmasına gerek yoktur” dedi. İHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir