Köyün Çocuklarına Sahip Çıktı Abdurrahman Beyaz’dan Örnek Davranış

 

 

Abdurrahman Beyaz isimli vatandaş, doğduğu köy olan Kayatepe köyündeki öğrencilere kırtasiye yardımında bulundu.

Adıyaman’da hayırsever vatandaşlardan Abdurrahman Beyaz, doğup büyüdüğü köy olan Kayatepe (Rezip) köyündeki öğrencilere kırtasiye yardımında bulundu.

Yardım esnasında duygularını dile getiren ve eğitime önem verilmesi gerektiğini belirten Beyaz, bu amaçla doğduğu topraklardaki öğrencilere böyle bir destekte bulunduğu için çok mutlu olduğunu ifade etti.

Yapılan yardımdan duyduğu memnuniyeti dile getiren Kayatepe Ortaokulu Müdür Vekili Ramazan Atağan, “Yeni eğitim-öğretim yılının başında öğrencilerimizin ihtiyaçlarının karşılanması adına güzel bir olay. Yardımların örnek olması gerektiğini düşünüyorum. Yardıma muhtaç birçok çocuğumuzun faydalandığı bu yardımlardan dolayı Abdurrahman amcamıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Köylerinde eğitime önem verildiğini fakat birçok çocuğun maddi imkânsızlıklardan dolayı istediği gibi okul ihtiyaçlarını temin edemediğini söyleyen köy muhtarı Halil Karaca ise şunları kaydetti:

“Köylümüz muhterem Abdurrahman Beyaz ağabeyimizin bu desteğiyle çocuklarımız bu eğitim öğretim yılında okula eksiksiz gidecekler. Çocuklarımıza ve eğitime verdiği destekten dolayı Abdurrahman Beyaz ağabeyimize köy halkı adına teşekkür ediyorum.”

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir