“Küçükbaş 4 Yüz Liradan Başlıyor”

2013 Yılında Mübarek Kurban Bayramı 15 Ekim’de başlıyor ve Kurban Bayramı 18 Ekim’de son buluyor.

Kurban Bayramı gelmeden Adıyaman’da kurbanlık gündemi oluşmaya başladı. Kurban Bayramı’nda arefe günü 14 Ekim Pazartesi gününe denk gelirken, 15 Ekim Salı günü başlayacak, Ekim Cuma günü ise sona erecek.

Cumartesi ve Pazar günü de Kurban Bayramına katılınca görünüşe göre, Pazartesi gününe kadar tatil devam edecek. 15 Ekim 2013’de idrak edilecek olan Kurban Bayramı için cevabı en fazla merak edilen soru Kurbanlık fiyatları ne kadar olacak?

Cevabı en fazla merak edilen soru “kurban fiyatları ne kadar olacak?” Kurbanlık fiyatlarıyla ilgili ilk bilgiler gelmeye başlarken Adıyaman’da cambazlık yapan Hasan Sonuç konuyla ilgili açıklama yaptı. Arpacı ve diğer besiciler, kurbanlık fiyatlarının geçen yılla aynı olacağını kurbanlık fiyatlarına zam gelmeyeceğinin altını çizdiler. Et fiyatlarının geçen yıla göre yüzde 10 artmasına rağmen, canlı hayvan fiyatlarının yerinde saydığı yönünde açıklama yapan Sonuç, “Geçtiğimiz yıl canlı dananın kilosu 12-14 lira aralığındaydı. Bu Kurban Bayramı’nda da ithal hayvan getirilip getirilmemesi konusunda endişe yaşanıyor. İç pazarda çok fazla yetişkin hayvan var. İthalat ihtiyaç yok. İthalatın yapılması durumunda fiyatlar daha aşağı düşecek. O yüzden fiyatlar hususunun pazarların kurulduğunda belli olacak” şeklinde konuştu.

Kurbanlıkların bu yıl bütçeye uyun olabileceğinin altını da çizen hasan Sonuç“ İnşallah fakir fukara da bu bayramda kurban keser. Kesemeyen vatandaşlarımız da inşallah bol bol et yiyebilirler” dedi.

Ülkenin çoğu bölgesinde kurbanlık büyük baş hayvan fiyatları 2 bin 5 yüz 3 bin lira ar asında başlarken küçük baş hayvan fiyatları ise 400 liradan başlayıp 9 yüz liraya kadar çıkıyor.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

MSG Motorsa Görkemli Açılış

MSG Motors lüks marka binek ve ticari araç modellerini satacağı ilk şubesini görkemli biçimde açtı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir