“Kudüs’ü Anlamak ve Anlatmak”   Konferansı Düzenledi

İslam Konferansı Diyalog ve İşbirliği Forumu tarafından 2018 yılı “İslam Dünyası Gençlik Başkenti”  ilan edilen Kudüs’ün kutsiyetinin ve tarihi statüsünün önemi konusunda ülke genelinde başlatılan ve özellikle eğitim camiası ve gençlikte farkındalık oluşturmak amacıyla tüm ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilere yönelik  “Kudüs’ü anlamak ve anlatmak”  temalı faaliyetler kapsamında düzenlenen konferanslara Kahta ve Adıyaman’da devam edildi.

Buralarda düzenlenen konferansa bir derginin Genel Yayın Yönetmeni Ömer İdris Akdin katıldı.

Ömer İdris Akdin, Kudüs’ün tarihi statüsü ve ilahi dinler açısından önemine değindi. Üç kutsal dinin kutsallarının olduğu bir şehrin İsrail tarafından bilinçli olarak tahrip edildiğini ve bu tahribatın İsrail devlet politikasına dönüştüğünü dile getiren Akdin, bunun için Kudüs’ün Müslümanların gündeminde daima kalması gerektiğini belirtti.

Kahta Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Kahta’daki konferansa İlçe Milli eğitim Müdürü Halil Tünçmen, İlçe Müftüsü Rıfat Çevik, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hamza Çelenk ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Adıyaman’daki konferans ise Şehit Fazıl Gürs İmama Hatip Ortaokulu’nun konferans salonunda gerçekleştirildi.

Konferansta İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Altındal,  kurum müdürleri ve ortaöğretim öğrencileri ile öğretmenler katılım gösterdiler.

Ayrıca  Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, Orta Öğretim Genel Müdürlüğünün yürüttüğü Kudüs’ü anlama ve anlatma temalı etkinliklerin bununla sınırlı olmayacağını belirterek, “‘Kudüs’ü anlamak ve anlatmak’ temalı konferanslar kapsamında  Eğitimci- Yazar Abdulvehap Ballı’da 10 ayrı kurumda Kudüs ile ilgili konferans verdi.  Okul ve kurumlar arasında Kudüs temalı mektup yarışmaları, maket yarışmaları ile fotoğraf ve resim sergileri devam etmektedir.” dedi. PHA

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …