Kurbanlıklar El Yakıyor

Adıyaman’da Kurban Bayramının yaklaşmasıyla kurbanlıklar pazarda yerini aldı.

Adıyaman Belediyesi Hayvan pazarında yerlerini alan çiftçiler, bir yıl boyunca emek verip beslediği kurbanlıkların alıcısını bekliyor. Kurbanlıkların fiyatlarında geçen seneye göre bu sene yem fiyatlarından dolayı artış olduğu öğrenildi.

Kilosu 28 liradan satışa sunulan kurbanlıkların cep yakacağı düşünülüyor. Çiftçiler de hayvan satışlarında bir artış olacağını düşünürken emeklerinin karşılığını almayı hedefliyor.

Kurban fiyatlarının bu sene yüksek olduğunu ifade eden çiftçi Ziya Can, “Kurbanlıkları satmak için pazara getirdik. Bu sene kurbanlık fiyatları biraz yüksek.11 bin lira, 12 bin lira gibi fiyatta kurbanlıklar var. Kurbanlık fiyatları bu sene yem pahalı ondan dolayı yüksek.Yemin torbası 60 lira aralığında satılıyor. Yemin fiyatı pahalı olduğundan hayvan fiyatları da yüksek oluyor. Kurbanlıklara bir senedir bakıyoruz inşallah satışlar da iyi olur.” dedi.

Kurban fiyatlarının bu sene çok pahalı olduğunu belirten Abdullah Kılınç ise “Kurbanlık için bir hayvanımızı aldık. Allah kabul etsin. Bu sene hayvanlar güzel, fiyatları biraz yüksek ama hayvanlar güzel. Bayramın son gününe kaldığı zaman istediğimiz gibi hayvan bulamıyoruz. Bu sene erken aldık kurbanlığımızı. Fiyatlar biraz uygun olsaydı daha iyi olurdu.” diye konuştu.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

 Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri 

9-15 Ekim Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri çerçevesinde öğrenciler ile kitap okundu. Dünya Çocuk Kitapları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir