Kürek Ustaları Türkiye Şampiyonasına Hazırlanıyor

Adıyaman’da kürek sporcuları Türkiye şampiyonasına hazırlanıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığının önemli bir desteği ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün hazırladığı ve İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilen Gazihandede Su Sporları Merkezi kürek sporcularını Türkiye şampiyonluğuna hazırlıyor.

Yaklaşık 175 bin metrekare bir alanı ile kürek sporlarına tahsis edilen, dünyada ve Türkiye’de kürek sporlarının burada yapılması için yapılan çalışmalarda sona gelindi.

Kürek takımında  Sporcu olan Ali Kemal Gürbüz, yaptığı açıklamada, “Tek hedefimiz şuana kadar çalışıyoruz. 1.5 senedir buradayız, tesisimiz açıldığından beri. Türkiye şampiyonası en baştan hedefimizdi. 14 sporcu ile hazırlanıyoruz. Hafta sonu çift antrenman, pazartesi hariç günlük 2 saat antrenmanlarımız devam ediyor. Taban çalışmalarımız çok iyi. Emeğimizin karşılığını alırsak, çok iyi şuanda. Bayağı bir emek veriyoruz, hocalarımızla birlikte uzun antrenmanlar, ara antrenmanlar, hafta sonu çift antrenmanlarımızda olabildiğin kadar uzun yapıyoruz. Hava şartları buna izin verdiğince çalışmalarımız iyi gidiyor” dedi.

Kürek Takımı Antrenörü Onur Sever ise şunları kaydetti:

“Şuanda aktif antrenmanlara devam eden 25-30 sporcu var. Yeni başlayan 10 kişilik grubumuz var. 15 kişide müsabaka sporcu dediğimiz seviyedeki sporcularımız var. Onlarla en son Türkiye kupaları yarışmasına girdik, ondan sonra 23 Nisan yarışmalarımız vardı, yarışmalara girdik. Fethiye’de düzenlenen müsabakalarda orada derece aldık ama asıl hedefimiz olan Türkiye şampiyonası yarışmaları başlıyor. Bu ayın 24-25’de İstanbul’da gerçekleşecek olan Türkiye şampiyonası birinci etap yarışlarına katılacağız. Orayada 14 sporcuyla katılıyoruz. İnşallah orada amacımız daha başarılı sonuçlar alarak Adıyaman’ı, ilimizi daha iyi destek temsil edebilmek” PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir