Kuru Üzüm Satarak Hayatını Kazanıyor

 

77 yaşındaki Osman Ertürk adlı vatandaş ilerleyen yaşına aldırış etmeden kuru üzüm ve ceviz satarak hayatını kazanmaya çalışırken gençlere de örnek teşkil ediyor.

Köyden kente göçün şehrimize ittiği Osman Dede yaşına başına bakmadan gençlere nispet yaparcasına çalışıyoruz didiniyor ve haliyle de kazanıyor.

El arabasının üzerine dizdiği çeşit çeşit kurum üzümler ve kendi elleriyle topladığı cevizleri satarak günlük harçlığını çıkaran Osman Dede, sıcak soğuk kar yağmur aldırış etmeden Yaz Kış çalıştığını sabah 06:00’dan akşam 19:00’a kadar mesaisinin devam ettiğini belirtti.

Gençlere çalışma konusunda tavsiyelerde bulunan Osman Dede “ Gençlere tavsiyem yaşları gençken kuvvetleri yerindeyken bıkmadan usanmadan çalışmaları ve özellikle de sosyal haklarını aramaları. Birçok gencimiz sigortasız çalışmakta bunun zararını yaşlanınca görecekler. Güvencesiz kimse çalışmamalı. En önemlisi budur. Çünkü hayatta en önemli şey sağlıktır o da elden gidince hastanelere gidiyorsunuz. Ancak güvence ya da birikim olmayınca sıkıntılar çekiliyor” dedi.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir