Kutlu “ Adıyamanlı Olmaktan Gurur Duyuyorum”

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, halk oylamasının sonuçlarının memnuniyet verici olduğunu ifade ederek halkın kazandığını belirtti.

Halkoylaması sonuçlarını değerlendiren Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, referandum sonuçlarının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kutlu, referandum sonuçlarının bütün yedi düvele ve bütün dünya devletlerine karşın verilen bir mücadelede halkınistediğinin olduğunu kaydetti.

Seçimlerden önce evet de çıksa hayır da çıksa buna saygı duyacaklarını anımsatan Kutlu, “ Millet tercihini evetten yana yeni sistemi kabullenmekten yana kullandı. Adıyaman ise Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir oyla bu yeni sisteme evet demiş oldu. Ben Adıyamanlı olmaktan gurur duymakta haklı olduğumu bir kez daha gördüm. Adıyaman halkıyla gerçekten gurur duyuyoruz. Destek veren vermeyen oyunu kullanan Adıyaman halkına teşekkür ediyorum.” Dedi.

Katılımın yüksek olmasını değerlendiren Belediye Başkanı Kutlu demokrasinin yerleştiğini ifade etti. Kutlu, “ Avrupa’da Amerika’da ve birçok ülkede katılımlar yüzde 50 civarında olur. Türkiye’de artık katılımlar yüzde 90’lara dayanmaya başladı. Birçok il de yüzde 90 ve üzerinde katılım oldu. Adıyaman’da da normalin üzerinde yüzde 86 oranında katılım oldu. Herkesin gelmesi demokrasi gereğidir. Bu demokrasi bilincine eriştiğini görüyoruz. “dedi.

“BAŞARI MİLLETİN BAŞARISIDIR”

Adıyaman’da il genelinde yüzde 69,8 evet tercihi var. Belediye hudutları dahilinde yüzde 66,5 evet oyu var. Bu normalin üzerinde başarıdır. Yüksek bir destektir. Bu başarı milletin başarısıdır. Milletin kararlığını göstermektedir. Türkiye’nin istikrarına destek veren bütün Adıyamanlı hemşerilerime teşekkür ediyorum.”dedi.

Seçim öncesinde tahminini açıklayan Kutlu, Adıyaman geneli için yüzde 72, merkez için yüzde 62, Türkiye geneli için yüzde 52 oy oranlarını tahmin ettiğini sözlerine ekledi.

 

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir