Kutlu Doğumun Adresi Safvan Bin Muattal Oldu Binlerce Vatandaş Sahabe’ye Akın Etti

Kutlu Doğum Haftası” etkinlikleri kapsamında, Samsat ilçesinde program düzenlendi. Sahabe Safvan Bin Muattal türbesinde düzenlenen programa on binlerce kişi katıldı.

“Kutlu Doğum Haftası” etkinlikleri kapsamında, Samsat ilçesinde program düzenlendi. Sahabe Safvan Bin Muattal türbesinde düzenlenen programa soğuk ve yağışlı havaya rağmen vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Kutlu doğum programı coşkulu başladı. Sabahın erken saatlerinde gelen vatandaşların araçları yoğun kalabalıktan dolayı uzun kuyruklar oluşturdu. Kalabalıktan dolayı  her yıl izdihamın yaşandığı etkinlik alanında bu yıl bir takım önlemler alındı. Araçların etkinlik alanı dışında park alanlarına yönlendirilmesi, vatandaşlara çöp poşetlerin dağıtılması gözlerden kaçmadı.

Adıyaman İl Müftülüğü ile Samsat Kaymakamlığı’nın organizesinde ve Samsat Belediye Başkanlıklarının desteği ile düzenlenen Kutlu Doğum etkinlikleri İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Programa Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Ak parti grup Başkan Vekili Ahmet Aydın, Ak parti Milletvekili Adaylarından , Halil Fırat, Adnan Boynukara, Salih Fırat, İclal Yalçın Tutuş Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu TPAO Bölge Müdürü Savaş Bütün, İL Müftüsü M. Ali Öztürkçü ve çok sayıda STK temsilcisi ile siyasi parti üyeleri vatandaşlar katıldı.

Haber: Mustafa POLAT

 

sahabeee (1) sahabeee (3)

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir