Kutlu “Sebze ve Meyvede Bolluk Yaşanıyor”

Adıyaman Yaş Sebze ve Meyve Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Mehmet Baki Kutlu, fiyatların düştüğünü ve bolluk yaşandığını kaydetti.

Kutlu, yaptığı açıklamada, Adıyaman’ın ziraat ve tarım memleketi olduğu için kendilerinin hal esnafı olarak herhangi bir sıkıntı yaşamadığını söyledi.

– SULU TARIM OLURSA, BURASI SEVKİYAT MERKEZİ OLUR

“Şu anda gerek biber olsun gerek karpuz olsun gerek kavun olsun sevkiyat yeri olmadığı için her şey de güzel, bir bolluk var” ifadelerini kullanan Kutlu, şöyle devam etti:

“Ayrıca fiyatlar bayağı düştü yani vatandaş tüketici bazı şeylerde güzel yaralanıyor, iyi yaralanıyor. Çünkü her şey çok ucuz.   Kıtlık olan bir durum yoktur. Bunu iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Biz buradan devlet yetkililerine de sesleniyoruz; Adıyaman’da sulu tarım olursa burası sevkiyat yeri olur. Güzel bir tarım memleketi olur, susuzluktan dolayı vatandaş bayağı bir kıtlık çekiyor. Buna rağmen de bizim Adıyaman’da çıkan sebzeler meyveler Adıyaman’a yeterli oluyor”

– HALK ESNAFINA SAHİP ÇIKMALI

Halkın esnafa sahip çıkması gerektiğinin altını çizen Kutlu, “Tabi biz vatandaşlara gerek esnafa olsun, gerek pazarcısına olsun, gerek marketine olsun, vatandaşlara seslenmemiz ulusal marketlerde değil de kendi esnafından, kendi el arabacılarından, kendi pazarcısından alışveriş etsinler. Aynı anda bu paralar Adıyaman içinde döndü olarak dönecektir. Adıyaman esnafı yaralanacaktır. Adıyaman içinde dönecektir. Buda gerek berberimiz olsun, gerek kahvehanecimiz olsun, gerek lokantacımız olsun, bu para döndüğü zaman esnafımız yararlanacak. Ama diğer yerlerde para gittiği zaman otomatikman para sünger gibi çekilecek diğer şehirlere gönderilecek. Ama Adıyaman’a beş kuruş faydası yoktur. “dedi.

– KAVŞAK SORUNU GİDERİLMELİ

Adıyamanlıların her zaman devletinin milletinin yanında olduğunu belirten Kutlu, “Ama sebze haline bugün sanayi ile birlikte arabaların en çok çıkış yaptığı bir yerdir ama her nedense hala bir kavşağımız yoktur. Defalarca söylememize rağmen defalarca yetkililerimize iletmemize rağmen, her nedense sanki sebze halinin başka bir memleketin, başka bir ülkenin yeriymiş gibi şimdiye kadar kimse ilgilenmedi. Ne kadar söylediysek de bir 200 metrelik bir yolumuzu yapmadılar. Bugün Mersin’den buraya geldiğim zaman kasalar iç içe girmiyor ama 200 metrelik, 300 metrelik bir yolda geldiğim zaman kasalarımız hepsi iç içe giriyor, esnaf büyük zarara uğruyor. Biz buradan devlet yetkililerine özellikle ve özellikle defalarca seslendik ve seslenmeye davam edeceğiz. Bu yolumuzu, bu kavşağımızı biran önce yapsınlar çünkü şu anda hem vatandaş, hem esnaf, hem Adıyaman büyük mağduriyet yaşıyor.”ifadelerini kullandı.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir