Kuyumcular Odası Başkanı Ünal: “Atatürk Barajında Kaybeden Adıyaman, Kazanan Şanlıurfa”  

 

Kuyumcular Odası Başkanı Bekir Ünal, FED’in faizleri durdurmasından dolayı piyasanın durgun olduğunu söyledi.

Ünal, yaptığı açıklamada, Dolar ve euro’nun bir hayli fiyatında düşüş olduğunu dile getirdi.

Siyaseten tek başına iktidarın kurulmasından dolayı Adıyaman için çok beklentilerinin olduğunu anlatan Ünal, şöyle konuştu:

“Adıyaman dipsiz sokak gibi devam ediyor. Biz GAP mağdurlarıyız. Atatürk Barajının temelinin yapıldığı günden itibaren 380 tane köyümüz boşaldı. Bunu 30 hane ile çarptığımız zaman milyonları aşan hane ediyor. Her hanede 3 kişinin yaşadığını farz ettiğimizde çok büyük bir rakam çıkıyor. Bu insanların hepsi Adıyaman’a göç etti. Şimdi kaybeden Adıyaman, kazanan Şanlıurfa. Topraklar bizim, zarar çeken biziz. Güneydoğu Anadolu Bölgesinin sulama sistemi devreye geçecek diyorlardı, halen geçmedi. Şuan bizim topraklarımız Çukurovayı andıran topraklardır. Şuanda hiç birşey yapamıyoruz. Vatandaşımız hep işsiz, güçsüz”

Milletvekillerinden beklentilerinin olduğunu belirten Ünal, şunları kaydetti:

“Adıyaman’ın kalkınması için 4 yada 5 tane seçenek var. Otobanın buradan geçmesi gerekir. Köprü yapıldı, bunun hiç bize faydası yoktur. Çünkü Güneydoğu – Adıyaman bağlantısı yolu olduğu zaman Adıyaman nispeten gelişir. Bu köprünün bize hiç faydası yoktur. Otobanın geçmesi gerekir. Tren hattının Adıyaman’a gelmesi lazım. Askeriyenin gelmesi gerekiyor. Milletvekillerimizden bunları bekliyoruz. Adıyaman’ın kalkınmasını istiyorsak bunları mutlaka getirmemiz gerekiyor”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyaman’da Adnan Menderes anıldı 

AK Parti Adıyaman Teşkilatı Adnan Menderes’in idam edilişi ile ilgili basın açıklaması yaptı. AK Parti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir