LYS ve SBS’de Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

Besni İlçesinde sınavlardaki başarı oranını daha yukarıya çıkarma hedefi ile Besni Eğitim Vakfı’nın sponsorluğunda Müdürlüğümüz tarafından organize edilen LYS ve SBS’de derece yapan öğrencilerin ödül töreni gerçekleştirildi.

Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür Salonu’nda gerçekleşen ödül törenine AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan, Besni İlçe Kaymakamı Gürkan Demirkale, Besni Belediye Başkan Vekili Mehmet Kuyucak,Besni  İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Turaç, okul müdürleri, öğrenciler ve velileri katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Turaç; “2012-2013 eğitim-öğretim yılı başında önümüze koymuş olduğumuz hedeflerimizden birini daha burada gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu yıl yapılan Seviye Belirleme Sınavı sonuçlarına göre sınava giren öğrencilerimizin %48’i (sınava giren 1328-yerleşen 638), ÖSYM Sınavlarına giren öğrencilerimizin %38’si Üniversiteye yerleşme hakkı kazanmıştır. Başta öğrencilerimiz olmak üzere bu başarıda emeği geçen tüm öğretmenlerimizi ve velilerimizi kutluyor, bize desteklerini esirgemeyen Adıyaman Milletvekilimiz Sayın Mehmet Erdoğan’a, İlçe Kaymakamımız Sayın Gürkan Demirkale’ye, Besni Belediyesine, Hayırsever Erdemoğlu Ailesi’ne ve Sayın Hayrullah Gölbaşı’na ve özellikle bugün dağıttığımız ödüllere sponsor olan Besni Eğitim Vakfına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Besni İlçe Kaymakamı Gürkan Demirkale yaptığı konuşmada; “Besni ilçesindeki son günlerimde böyle bir ortamda bulunmaktan dolayı son derece mutluyum. Besni’den ayrılırken bana verilecek en güzel hediyeyi verdiniz. Besni eğitim alanında hep önde olmuştur. Son dönemde İsmet Bey ile başlayan Hüseyin Bey ile devam eden süreçte değişik projeler üretildi ve bugün bu projelerin meyvelerini alıyoruz. Geride kalan yıllar içerisinde başarının artarak devam etmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Özellikle bu başarıya eğitim alanında sundukları katkılardan dolayı hayırseverlerimize ve Besni Eğitim Vakfı’na şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan ise, “Besni ilçemizde elde edilen bu başarı seviyesinden dolayı tüm eğitim çalışanlarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Son birkaç yıl içerisinde ilçemizde faaliyete geçen okullarımız ile bu başarının daha da arttığı görülmektedir. Bu sonuç Anadolu Öğretmen Lisesi,  Anadolu Sağlık Meslek Lisesi gibi okulların açılmasının İlçemiz açısından önemini de ortaya koymuştur. Bu yıl Ticaret Meslek Lisemiz bünyesinde faaliyete geçecek olan Adalet alanı ile Anadolu İmam Hatip Lisesinin başarımızı daha da yukarı taşıyacağına inanıyorum. Şimdiden İlçemize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından SBS sonuçlarına göre ilk üçe giren Zeynel Önder (Şehit Bekir Oruçtutan Ortaokulu), Ahmet Emre Kandemir (Şehit Bekir Oruçtutan Ortaokulu), Handan Uncu’ya (Şehit Bekir Oruçtutan Ortaokulu) İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Turaç tarafından ödülleri olan birer dizüstü bilgisayar, 4, 5 ve 6. olan Sena Arpacı (Şehit Bekir Oruçtutan Ortaokulu), Sevgi Arslan (Özel İdare Ortaokulu) ve Efekan Ağar’a (Şehit Bekir Oruçtutan Ortaokulu) İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Arslan tarafından ödülleri olan birer bisiklet, 7,8,9 ve 10. olan Emre Orman (Şehit Bekir Oruçtutan Ortaokulu), İbrahim Ökkeş Özbaytemir (Şehit Bekir Oruçtutan Ortaokulu), Özge Ekinsu Bozkurt (Şambayat Merkez Ortaokulu) ve Sevgi Kılınç’a (Şehit Bekir Oruçtutan Ortaokulu) ise ödülleri olan birer adet tablet bilgisayar Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü Ömer Başçobanlar tarafından verildi.

LYS sonuçlarına göre MF alnında birincisi Elif Asena Çulcu (Anadolu Öğretmen Lisesi), TS alanı birincisi Emine Geçit (Kızılin Çok Programlı Lisesi) ve TM alanı birincisi Eda Sarıgüllü’ye (Anadolu Öğretmen Lisesi) ödülleri olan öğrenimleri süresince devam edecek olan Besni Eğitim Vakfı Bursu’nu İlçe Kaymakamı Gürkan Demirkale, kendi alanlarında alanlarında ikinici olan Mehmet Salih Temir (Anadolu Öğretmen Lisesi), Zeynep Kara (Sarıyaprak Çok Programlı Lisesi) ve Ümran Uçar’a (Anadolu Öğretmen Lisesi) ödülleri olan diz üstü bilgisayarlar Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan, alanlarında üçüncü olan Merve Sena Ekinci (Anadolu Öğretmen Lisesi), Ziya Toz (Suvarlı Çok Programlı Lisesi), Ahmet Özer’e (Anadolu Öğretmen Lisesi) ödülleri olan altınlar Belediye Başkan Vekili Mehmet Kuyucak tarafından verildi.

Ayrıca değerler eğitimi çerçevesinde yılın değerli ilkokulu/ortaokulu seçilen Şehit Bekir Oruçtutan İlkokulu/Ortaokulu Müdürü Fuat Akdeniz ve Yılın Değerli Lisesi seçilen Besni Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Ramazan Sertpolat’a beratları Besni İlçe Kaymakamı Gürkan Demirkale tarafından verildi.

Haber: Hatice Aydın

Bu Haberi Gördünmü!

Geleceğin Doktorlarından Park Hospital Hastanesine Ziyaret

Adıyaman’da bulunan Özel Bilgin kreşinden yaklaşık 30 Anaokul öğrencisi Özel Park Hastanesi yöneticilerini ve çalışanlarını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir