Madeni Sanatkarlar Odası Uluslararası Fuara Katıldı

Adıyaman Madeni Sanatkarlar Odası, uluslararası fuara katıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi tarafından düzenlenen “Hayatlar değişiyor Türkiye gelişiyor” temalı proje fuarı düzenlendi.

Bu fuara Madeni Sanatkârlar Esnaf Odasının Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaklığında yürütmekte olduğu Nitelikli Genç Otomotivciler Projesi Türkiye çapında kendi alanında sürdürülebilirlik açısından değerli görülerek fuara davet edildi.

Ankara Sheraton otelde yapılan “Hayatlar değişiyor Türkiye gelişiyor” fuarına, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu adına Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölüm Başkanı François Begeot, Avrupa Komisyonu İstihdam, Sosyal İşler ve Sosyal İçerme Genel Müdürlüğü, Dış İlişkiler, Komşuluk Politikası, Genişleme ve IPA Birimi Başkanı Thomas Bender, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkan Vekili Burak Çağatay Doğan ve bazı Avrupa delegasyonları katılım gerçekleştirdi.

Fuara projeyi temsilen Madeni Sanatkârlar Esnaf Odası Başkanı Mahmut Yücel ve Proje Koordinatörü Gazi Murat Güler katıldı.

Adıyaman standına büyük ilgi gösteren misafirler proje işleyişi hakkında proje koordinatörü Gazi Murat Güler’den bilgi aldılar.

Kendilerine Adıyaman’a özgü yöresel ikramlarda bulunuldu. Avrupa Birliğinden katılım sağlayan delegasyonlara ve AB Mali Yardımlar Dairesi Başkanına şehri simgeleyen minyatür Nemrut Heykelleri hediye edildi.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir