Malatya “ Nemrut” Rüyasını Görmeye Devam Ediyor

Malatya’da bir haber ajansı tarafından yapılan haberde kullanılan cümleler akıllarda soru işaretleri oluştururken, “Dünyanın 8.harikası olarak nitelendirilen Malatya’nın Pütürge ilçesi sınırları arasında bulunan 2150 metre yüksekliğindeki Nemrut Dağı” şeklindeki cümle tepkiye neden oldu.

“Nemrut’a Gelen Turist Sayısı Düştü” başlıklı haberde ele alına cümleler ve habde kullanılan bilgilerin doğru olmadığı tescillenip onaylanırken, tapusu Adıyaman’da olan Nemrut Dağı’nın Malatya’yı ne kadar cezp ettiği bir kez daha gözler önüne serildi.

İşte o haber…

Dünyanın 8.harikası olarak nitelendirilen Malatya’nın Pütürge ilçesi sınırları arasında bulunan 2150 metre yüksekliğindeki Nemrut Dağı’na giden turist sayısının çok düştüğü belirtildi. Nemrut Dağı’ndaki Güneş Moteli işleten Şevket Aydın, “Geçmişe göre turist sayısı oldukça az. Biz tur düzenlediğimiz gibi kendi araçları ile de gelenler var. Ancak, bu yıl turist sayısı çok düştü” dedi.

Yol da düzeltildi ama gelen azaldı

Malatya’nın Pütürge ilçesi güzergahını kullanıp Nemrut Dağı’na gitmek isteyen turistler için yolun da yapıldığını hatırlatan Şevket Aydın, “Nemrut Dağı’na kadar yol asfaltlandı. Yolda virajlar düzeltildi. Yolda iyileştirme yapılmasına rağmen turist sayısının düşmesine anlam veremiyoruz” diye konuştu. Bu arada, tur ile Nemrut Dağı’na giden İtalyan tüccar Marco Jegri ise, turizm kitabında gördüğü Nemrut Dağı’nı görmek için arkadaşı ile birlikte geldiğini söyledi. Sayının azalması araştırılacak

Dünyanın 8’inci harikası olarak nitelendirilen Nemrut Dağı’ndaki güneşin gizemli batış ve doğuşunu izlemek, dev heykelleri görmek için dünyanın dört bir yanından gelen turistlerin bu yıl az olmasıyla ilgili araştırma yapılacağı kaydedildi.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Nemrut Dağı’ına Ziyaretler Devam Ediyor

Kahta İlçesinde bulunan dünyanın 8. Harikası Nemrut Dağı’nda bu yıl başlayan geç sezon ziyaretleri devam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir