MANGALCILARA KÖTÜ HABER! “Adıyaman’da tavuk Fiyatlarına Zam Geldi”

 

Havaların ısınması ve mangal sezonunun başlamasıyla tavuk fiyatlarına zam geldi.

Tavuk, havaların ısınmasıyla birlikte mangal sezonunu açıp mesire alanlarına akın eden vatandaşların vazgeçilmezi arasında yer alıyor.

Özellikle Hafta sonlarını fırsat bilen vatandaşlar, soluğu mesire alanlarında mangal başında alıyor. Talep yoğunluğundan dolayı kısa bir süre öncesine kadar kilosu 10-12 lira seviyesinde seyreden tavuk kanadının kilosu 15 liraya yükselirken tüm tavuk ise kilosu 7,5 TL’den 10 TL’ye yükseldi.

Şehrin stresinden, boğucu havasından kaçıp hem serinlemek hem de mangal keyfi yaşamak isteyenlere tavuk etinden kötü haber var.

Hem mangal sezonunun başlaması hem de ramazan ayının yaklaşmasıyla beyaz et fiyatlarında belirgin oranlarda zam yapıldı. Geçen haftaya kadar kilosu 10-12 liradan satılan tavuk kanat etinin kilosu 15 liraya yükseldi.

Tüm piliç fiyatında ise 7,5 TL’den 10 TL’ye, kanat ve inciğin kilosu ise 10 – 12 TL’den 15 TL’ye yükselmesi, vatandaşların tepkisine neden oldu.

Konu ile açıklamalarda bulunan Adıyaman kasaplar ve besiciler odası başkanı Nuri Anaç; halkımız demesinler 3 aylar ve ramazan ayı geldi ete ve tavuğa zam geldi diye. Bu zaten haliyle yem pahalı olduğu için zamlar oluyor bunun çaresi ise bizlere ithal et getirecekti ama ithal et getirmedi. Besileri satıp yerine koyamadık. Şuan yemin 1 kilosu 1 Lira 20 Kuruş, bunlara çoban parası vs gelince çok yükseldi. Tavuk ise şuan 3 TL zamlandı haklımıza da hak veriyoruz önceden 10 Liralık tavuk aldığında 6 – 7 kişiye yetiyordu şimdi ise yetmeyecek 3 TL zam geldi.” İfadelerini kullandı. Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin’den ‘Dünya Gazeteciler Günü’ Mesajı

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin , 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle bir …