Marangozlar, Tamirciler Şimdi De Onlar Gübreciler de Site İstiyor

 

Adıyaman’da gübre satan esnaflar birçok meslek dallarında olduğu gibi şehir merkezi dışında yapılacak bir sitede satış yapmak istiyorlar.

Şehir trafiğinin yoğunluğundan dolayı ağır tonajlı araçların şehir merkezine giremediğini hatırlatan gübre satan esnaflar, Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan’ı göreve davet ederek, bütün esnafların bir arada olması gerektiğini vurguladılar.

“Gübre içerisinde bulunan nitrat tehlike yarattığı gibi mahalle arasında yaşanacak bir patlama bir faciaya davet çıkarabilir”

Birçok ilde gübre satan esnafların il dışında geniş bir alanda vatandaşlara hizmet verdiğini savunan esnaflar, “İlimizde birçok meslek dalına bağlı esnaflar belirli bir alanda vatandaşlarımıza hizmet veriyor. Ancak gübre satan esnaflar ise dağınık bir şekilde şehrin farklı yerlerinde çiftçilerimize hizmet vermekte. Bu durumdan rahatsız olan esnaflar yetkililerin zaman kaybetmeksizin sorunlarına çözüm üretmesini talep ediyor. Öte yandan şehrin farklı noktalarına gelen binlerce ağır tonajlı tırlar yollarımızı tahrip ediyor. Ayrıca bizlerden gübre alan birçok çiftçimiz ise on binlerce kamyonet ve daha ağır tonajlı araçlarla şehir içindeki yolları bozuyor. Gübre içerisinde bulunan nitrat tehlike yarattığı gibi mahalle arasında yaşanacak bir patlama bir faciaya davet çıkarabilir. Halk arasında gübre den bomba yapıldığı gibi söylentilerin karşısında belirli site içerisinde bulunduğumuz zaman güvenlik kameralarıyla birlikte bu tür bir olayın doğru olmadığı ispatlanmış olacaktır” diyerek yetkililere seslendiler.

“Aksi takdirde bizlere gübre getiren birçok ağır tonajlı araç yolları tahrip etmeye devam edecektir”

Gübre satan esnafların şehir dışında bulunan bir siteye geçmesiyle birlikte adeta büyük bir sorunun çözüme kavuşacağını dile getiren esnaflar şöyle konuştular; “Adıyaman hızla nüfusu artan bir şehir. Geçmişte birçok esnaf küçük çapta işler yaparken, bugün ise şehrin her köşesinde bir esnaf var. Sektörümüzde bulunan işyeri sayısı gün geçtikçe artmak. Bu durum karşısında artık şehir merkezi dışında yapılacak olan site içerisinde vatandaşlarımıza hizmet vermek istiyoruz. Aksi takdirde bizlere gübre getiren birçok ağır tonajlı araç yolları tahrip etmeye devam edecektir. Bu tür olaya seyirci kalmamak üzere yetkilerin bizlere yardımcı olmalarını talep ediyoruz”

Haber: İ.IŞIK

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir