Marketler İndirim Yarışına Girdi

 

Son yıllarda ilimizde artan market ve AVM sayısı rekabeti de beraberinde getirirken, özellikle İstanbul patentli marketlerin önünde duramayan Adıyaman esnafı çareyi indirimde buldu.

Muhtelif eşya, gıda, temizlik gibi ürünlerde büyük indirime giden esnafımız, insanlar yabancı marketlere gitmesin diye savaş verirken, her ay yüz binlerce liramızın dışarı gittiği su götürmez bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Esnaflar, perakende sektöründe tam bir kuralsızlık hâkim olduğunu ifade ederek, “Kural tanımayan büyük sermaye maalesef küçüklere yaşam şansı vermiyor. Bu duruma son vermesi beklenen marketler yasası, defalarca gündeme gelmesine rağmen, tasarı her seferinde geri çekiliyor. Adı geçen tasarı şuanda komisyonlarda görüşülmeye başlanmıştı. Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu yasa üzerinde ısrarla çalışmalarını sürdürüyor” dediler.

Marketler karşısında günden güne eriyen bakkal esnafına devletin destek vermesi gerektiğini belirten esnaflar, “Çok geniş imkân ve indirimlerle marketlere sağlanan avantajlar nedeniyle esnafımızın adı pahacı damgasına maruz bırakılıyor. Oysa devlet tarafından yapılacak olan destekler ile esnafımız birlik olup, daha güçlü alım sahası oluşturulursa bakkallarda maketler seviyesinde satış yapabilir. Bakkallara ucuz kaynak aktarılsın kullanıp geri ödesinler. Ucuz mal temini rekabet gücünü artıracak ve raf fiyatlarını düşürecektir. Böylelikle bakkal esnafı yaşamını sürdürecektir” dediler.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir