Memur-Sen 15 Temmuz’da Alanlarda Olacak

Memur-Sen Adıyaman İl Temsilcisi Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı Ali Deniz, 15 Temmuz’da alanlarda olacaklarını bildirdi.

Deniz, yaptığı açıklamada, bundan 1 yıl önce 15 Temmuz hain işgal hareketi başladığında herhangi bir yerden, bir talimat beklemeden, Memur-Sen ailesi olarak 81 ilde 1 milyon üyesiyle, Adıyaman’da da 12 bin üyeyle ilk alanlara çıkan sivil toplum kuruluşu olduklarını söyledi.

Bugüne kadar sürekli antidemokratik uygulamaların karşısında olduklarını anlatan Deniz, “Her zaman milli iradeye karşı yeni bir irade yeni bir vesayet arayanların karşısında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Bugünden itibaren 27 gün boyunca sabahlara kadar halkımızla birlikte alanlarda olduk, şehitlerimiz oldu. 249 şehit verdik, Allah rahmet eylesin, işte bu 15 Temmuz 2017 yaklaştığı bugünlerde bu şehitleri asla unutturmayacağız, unutmayacağız, onları anacağız. Çünkü bu ülke hepimizin 81 ilde yaşayan 80 milyon milletiyle kolay kurulmadı. Bunu biz hainlere, işbirlikçilere, taşeronlara, asla prim vermeyeceğiz, bu bizim için bir ölüm kalım meselesi, kim olursa olsun  bunu bir şekilde çocuklarımıza anlatmamız lazım”dedi.

Deniz, şöyle devam etti:

“Bu her seferinde birilerinin bu topraklara göz dikmesinin hep tarih boyunca şahit olduk. Bugünleri bu şekilde hep lanetleyerek andık. 15 Temmuz kalkışmasında halkımız, milletiyle, çocuklarıyla, 20 gün şehit vererek, kan dökerek, tankların önüne çıkarak, mermilere kafa atarak bunu önledi ve hainler de bunu gördü. Biz bu korkuyu tekrar vermek adına alanlarda olacağız. Teşkilatımızla Memur-Sen ailesinin 11 başkanına, genel merkezin talimatını aktararak bu gece hep beraber 1 hafta,1 ay, 1 yıl boyunca gerekirse ne yapılması gerekiyorsa, hangi etkinlik yapılacaksa, kim yaparsa o etkinliklerin içinde olacağız, varlığımızı hissettireceğiz, sabahlara kadar nöbet tutacağız. Gerekirse şehit olacağız, bunu gözümüzü kırpmadan yapacağız, tüm teşkilatımıza ben buradan seslenmek istiyorum, o gece tekrar onlardan istirham ediyoruz, bunları çocuklarımıza anlatabilmek için, onlara bu duyguyu aşılamak için, bu milletin vesayetten bir şekilde kurtulmasını alışkanlık haline getirebilmek için, tehdit verenlere gözdağı vermek için, tekrar hep birlikte alanlarda olalım, hep birlikte faaliyetlerin içinde bulunalım, ne gerekiyorsa yapmak için hazır olalım şimdiden”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir