Menengiç Kahvesine İlgi Büyük

Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesi’nde yetişen menengiçle yapılan kahvenin oldukça faydalı olduğu belirtildi.

Menengic kahvesinin içinde kimyasal madde olmadığı için yüzde 100 doğal olduğunu belirten Aktar Fatih Uçarer, kahvenin birçok rahatsızlığa iyi geldiğini söyledi. menengiç kahvesinin Türk Kahvesi gibi hazırlandığını belirten Uçarer, “Bu kahvenin, balgam söktürme, nefes açmada yardımcı olma, göğsü yumuşatma gibi daha sayamadığımız birçok faydası var. Vatandaşlarımız menengiç kahvesine yoğun bir şekilde ilgi gösteriyorlar” dedi.

Sinir hastalarına da menengiç kahvesini öneren Uçarer, “Menengic sinir hastalarına iyi geliyor. Türk Kahvesi’nde psikolojik olarak insan kendini nasıl iyi his ediyorsa aynısı menengiç kahvesinde de var. Doğal ve çok sağlıklı bir ürün olan menengiç kahvesi, vücudu yaşlanmaya karşı koruyan antioksidan ve fenolik bileşenleri sayesinde cildi güzelleştirici etkisinin yanı sıra kansere ve yaşlanmaya karşı koruyucu etkiye de sahiptir. Menengiç kahvesinin yanı sıra vatandaşlarımız bitkisel ürünlere de rağbet gösteriyor. Vatandaşlarımıza yüzde 100 faydalı olan bitkileri sunuyoruz. Mesela keçiboynuzu, tarçın, karanfil, zencefil otu gibi bitkisel ürünleri tavsiye ediyoruz. Bunlardan bazıları, bağırsak rahatsızlığı, mide sancısı, böbrek rahatsızlığı gibi birçok hastalıklara da iyi geliyor. Rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımız alternatif tıbbın yanı sıra bu önerdiğimiz bitkisel ürünleri alarak, düzenli bir şekilde kullanıyor ve bir hastamız ise bitkisel ürünlerin kendilerine iyi geldiğini dile getiriyorlar” diye konuştu.

Haber: Mustafa Polat

Bu Haberi Gördünmü!

 Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri 

9-15 Ekim Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinlikleri çerçevesinde öğrenciler ile kitap okundu. Dünya Çocuk Kitapları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir