Merakla Beklenen Açıklama Geldi Adıyaman Erken Seçim Milletvekili Sıralaması Belli Oldu

 

1 Kasım’da yapılacak olan erken seçim öncesi siyasi partilerin haftalardır beklenen Milletvekili sıralaması sonunda netleşirken, listelerdeki sürpriz isimler dikkatlerden kaçmadı.

Özellikle Ak Parti, CHP, MHP ve HDP’nin aday listesi tüm vatandaşlar tarafından merak la beklenirken, önceki gün açıklanan listeler de meraklı bekleyişe son vermiş oldu.

Ak Parti’den Ahmet Aydın,  Adnan Boynukara,  İ.Halil Fırat, Salih Fırat ve Yakup Taş erken seçim öncesi milletvekilliği için aday gösterildi.

Mhp’den  Mehmet Canpolat,  Bekir Çiçek ,  Hüseyin Tarık Arda, Rifat Erdem, Hayriye Kuştepe adaylıkları kesinlik kazanırken, Chp’den ise  Sıddık Şahin , Fatma Ulubey , Deniz Çakmak , Mustafa Hakkan Kılınç ve Zeynep Saya oldu. Hdp’de1. Sıra adayı değişmezken Dr. Behçet Yıldırım yerini korudu sıralama Kemal Bülbül, Mahmut Özdemir, Ayten Yılmaz ve Birsen Tunç olarak devam etti. Saadet Partisinden  ise Fatih Çiçek yine 1. Sıra adayı oldu.

Belirlenen adayların ardından bir açıklama yapan Ak Parti Adıyaman İl Başkanı Seyfettin Bilen, listenin Adıyaman için hayırlı olmasını diledi.

Bilen “ İnşallah Adıyaman’ımız için en hayırlı liste olmuştur. Ben tüm arkadaşlarımın canı gönülden çalışacağına inanıyorum. Amacımız Adıyaman’dan beş vekil çıkarmaktır her zamanki gibi. Ak Parti duruşuyla yaptıklarıyla halkın sevgisini kazanmış bir partidir. Bu seçimde de halkın teveccühünü kazanacağımızı düşünüyor ve inanıyorum” dedi.

Haber: Mustafa POLAT

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir