MHP İl Başkanı Solgun Gündemi Gazetemize Değerlendirdi

MHP Adıyaman İl Başkanı Mithat Solgun, gündemi gazetemize değerlendirerek, “Çözüm Süreci” ve “Genel Seçimler” öncesi açıklamalarda bulundu.

Solgun, “Çözüm adı altında kamuoyuna yutturulan yasa, terör örgütünün ve Abdullah öcalan’ın etnik temelli özerklik ve bağımsızlık çabalarını cesaretlendirecek, sözde çözüm sürecinde taleplerini daha da artıracaktır” dedi.

Abdullah Öcalan’ın lüks şartlarda İmralı’da zaman geçirdiğini ve resmen tatil yaptığını belirten Solgun “ Çözüm süreci adı altında istekler bitmez. Tek istedikleri Öcalan’ıns erbest bırakılmasıdır.” Dedi.

“ Kürtçe televizyon, Kürtçe müzik, Kürtçe Eğitim” dediler yapıldı diyen Solgun “ Bu çözüm süreci nedir bir kere kimse bilmiyor. Cumhurbaşkanı biliyor belki hakan Fidan biliyor bir de bir iki kii daha biliyor. Kimse bu süreç neyi kapsıyor maalesef bilmiyor. İnsanları iki yıldır oyalıyorlar. Bunu bakanlar bile bilmiyor. Kim biliyor bunu. Milletten bunu saklamamaları lazım. Kobani olaylarında insanlar can verdi binlerce lira gitti. Bunlar terörün sonuçlarıdır. Bunlar öyle bir anlattılar ki süreci sanki herkes kırlara çıkıp piknik yapacaktı. Şu an silahlanma da fazla terör örgütüne katılım da artmış durumda. Her hafta bir heyet İmralıya gidip geliyor. Hayırdır kardeşim ne gidip geliyorsunuz. Silahını vermiyor adamlar. Ben buradayım bunu yaptınız yaptınız yapmadınız bak sıkarım ha’ deyip resmen tehdit ediliyoruz” dedi.

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir