MHP İl Teşkilatında İstifa Depremi!

Adıyaman MHP İl Başkan Yardımcısı ve Başkan Vekili Mustafa Gündoğan ve Adıyaman MHP İl Muhasibi Bilal Küçük düzenledikleri basın toplantısıyla görevlerinden istifa ettiler.

MHP İl İkinci Başkanı Mustafa Gündoğan, yaptığı açıklamada, “Mensubu olduğum ve yıllarca değişik kademelerinde görev yapmış olduğum Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilatlarından;Son dönemlerde MHP Genel Merkezinin takınmış olduğu tavır, Ülkücü kıyımı ve anti demokratik yaklaşımlar, doktrinden ve ülküsünden uzaklaşan yönetim anlayışı, ilerleyici ve kapsayıcı bir tutum yerine, küçük olsun benim olsun prensibiyle hareket edilmesi ve bu olumsuzlukları eleştirmekten, düzeltmekten aciz alt kademelerin umursamaz tavırları şahsımızı rahatsız etmektedir.”dedi.

-ÜLKÜCÜ CAMİAYI YOK SAYAN BU YÖNETİM VİCDANIMIZI RAHATSIZLATIYOR

Bu yaklaşımın vicdanlarını rahatsız ettiğini vurgulayan Gündoğan, “Töresinden, hedeflediği ideolojisinden, ebedi Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in çizgisinden kendi misyonu ve ritüellerinden uzaklaşarak, kendisine gönül bağıyla bağlı milyonlarca ülkücünün serzenişine sağır ve bütün bu değerleri hiçe sayan üslup ve tavırlardan vicdanımız rahatsızlık duymaktadır. Türk Milliyetçileri ve Ülkücüler bu kadar ağır yara alırken sadece seyirci kalmak, yapılan zulme ortak olmamak ve bu haksızlıklara karşı ülkücü duruş sergilemek için, şu anda bulunduğum MHP İl Yönetimindeki görevlerimden istifa ediyorum. Bu İstifa mektubu, olduğum ülkücü camiadan bir kopma değil, tam ülkücü tavırdır. Bazen ülkücülük lekesiz ve onurlu bir şekilde evde oturmaktır” şeklinde konuştu.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Müdür Tünçmen’den  İHH’ya teşekkür 

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İnsani Yardım Vakfı(İHH) Kahta temsilciliği yönetim kurulu üyelerini makamında kabul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir