MHRS İle Zamandan Kazanın

MHRS İle Randevu Alma 285 Bini Aştı

Sağlık Bakanlığı tarafından yaklaşık 6 yıldır yürürlüğe koyulan Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ile hastalar daha rahat bir şekilde muayene ediliyor.

MHRS,  vatandaşların Sağlık Bakanlığına bağlı hastaneler ile ağız ve diş sağlığı merkezleri ve aile hekimlerine Alo182 arayarak canlı operatörlerden, web üzerinden ya da MHRS mobil uygulamasından kendilerine istedikleri hastane ve hekimden randevu alabilecekleri bir sistemdir.

2016 Yılının ilk ayı içinde 173 bin 440 kişi MHRS randevusu alarak muayene olurken, bu sayı   2017 Yılının ilk altı ayında artış göstererek 285 bin 019  kişiye ulaşmıştır. Genel Sekreterliğimize bağlı il ve ilçelerimizdeki sağlık tesislerimizde halkı bilgilendirmek ve teşvik etmek amacıyla, sosyal medya, el broşürü, afiş ve hastanemizde vatandaşın yoğun hizmet aldığı yerlerde tanıtıcı kısa filmler gösterilmektedir.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Adıyaman İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Erdoğan Öz, ‘’Sağlık Bakanlığı’nın ücretsiz MHRS hizmeti sayesinde vatandaşlarımız hastanede hiç sıra beklemeksizin tedavi hizmeti alabiliyor’’ dedi ve MHRS sisteminin getirdiği yenilikler hakkında bilgi verdi. MHRS uygulamalarından yararlanan vatandaşların hangi hastanede, hangi poliklinikte ve hangi hekimden tedavi hizmeti almak istiyorlarsa, hastaların tarihlerini kendileri belirledikleri tarihte şekilde yada önerilen tarihler için muayene randevusu alabileceklerini söyledi. Öz, MHRS randevu işlerini gerçekleştiren vatandaşların hastaneye randevu saatinden sadece 15 dakika önce gelerek hiç sıra beklemeksizin tedavi hizmeti alabildiklerini bildirdi.

Öz, vatandaşların ALO 182’ hattını arayarak MHRS çağrı merkezinden randevu alabilmekte olduğunu belirterek, “Çağrıyı karşılayan asistana (canlı operatör) randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular. Vatandaş randevu talebinde bulunduğu hastane, poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe gideceğini asistana bildirdikten sonra, asistan uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa iletir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır. Vatandaşlarımızın etkin ve verimli bir şekilde bu hizmetten rahat faydalanabilmeleri içinsağlık tesislerimizdeki kapasite oranımız yüzde 40’dan yüzde 71’e çıkartıldı.” Şeklinde konuştu.

Haber: Burhan Işık

 

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir