Millet Kararını Türk Bayraklarıyla Kutladı

Referandumda yüzde 51.2 oy oranıyla ‘Evet’ çıkması Adıyaman’da coşkuyla kutlandı.

‘Evet’ oranının yüzde 51.2 çıkmasıyla birlikte Adıyaman’da, vatandaşlar Sümer Meydanında toplanarak ellerinde Türk bayraklarıyla AK Parti Adıyaman İl Başkanlığı binasına yürüdü. Parti binası önüne gelen vatandaşlar burada davul zurna eşliğinde halaylar çekerek doyasıya ‘Evet’i kutladılar.

Halay çeken vatandaşlara TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın, AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, AK Parti Adıyaman İl Başkanı Abdurrahman Dimez, AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Mehmet Hanifi Erdem, Gençlik Kolları Başkanı Oğuz Mutlu ve parti üyeleri eşlik etti.

Herkese sonsuz teşekkür ettiğini dile getiren TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, “Tüm Adıyaman halkına, tüm Türkiye’ye teşekkür ediyorum. Türkiye’de herkes eteğinde ne varsa döktü. Asıl kararında sözünde millete olduğu bugün 16 Nisan tarihinden itibaren millet kendi kariyerini tayin etti. Aydınlık Türkiye için, çocuklarımızın geleceği için güçlü büyük Türkiye için ciddi bir karar vardı. Bu kararın şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Daha sonra parti gönüllüleri, caddelerde ellerinde Türk Bayrakları ile yürüdüler, araçlar ise konvoy eşliğinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sevgilerini gösterdiler.

“ADIYAMAN YİNE ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI”

AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Dimez, referandum sonunda parti önünde toplanan kalabalığa seslendi.

Dimez, yaptığı açıklamada, Adıyaman’ın resmi olmayan sonuçlarına göre yüzde 70’in üzerinde oy aldığını anımsattı.

Adıyaman’ın yine üzerine düşeni yaptığını belirten Dimez, “Bu sonuç tüm terör örgütlerine bir cevaptır. Ben emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Gözümüz aydın. Gönül rahatlığı ile evlerimize dağılabiliriz. Yüksek Seçim Kurulunda biraz işlerimiz var” dedi.

 

 

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyaman’da Adnan Menderes anıldı 

AK Parti Adıyaman Teşkilatı Adnan Menderes’in idam edilişi ile ilgili basın açıklaması yaptı. AK Parti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir