AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ SİNCİK İLÇESİNE GİDEREK TEMASLARDA BULUNDU (AHMET ERKUT/ADIYAMAN-İHA)

Milletvekilleri Sincik’te “HAYDİ BİSMİLLAH” Dedi

 

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın ve beraberindeki milletvekilleri Bayram ziyareti kapsamında geldiği şampiyonu ilçesi Sincik’te “Haydi Bismillah” diyerek seçim çalışmalarına başladı.

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın beraberinde AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat, Salih Fırat ve AK Parti İl Başkanı Seyfettin Bilen ile Sincik ilçesine bayram ziyaretine geldi. İlçe merkezinde Sincik Belediye Başkanı Mehmet Korkut, İnlice Belde Belediye Başkanı Mehmet Yakan, AK Parti ilçe Başkanı Şevket Öksüz, İl Genel Meclisi üyeleri Abuzer Yaşar, Mehmet Karaca, köy muhtarları ve çok sayıda partili tarafından karşılandı.

AK Parti Sincik ilçe Başkanlığı önünde yapılan bayramlaşma töreninde bir selamlama konuşması yapan ilçe başkanı Şevket Öksüz, 7 Haziran genel seçimlerinden bir sonuç alınmadığını belirterek, “İnşallah 7 Haziran seçimlerinde olduğu gibi birlik beraberlik içerisinde 1 Kasım’da yapılacak erken genel seçimlerinde oy oranımızı artırarak Türkiye birincisi olacağız” dedi.

Sincik Belediye Başkanı Mehmet Korkut ise yaptığı konuşmasında, “Ülkemizin içerisinde bulunduğu kaotik durumu herkes biliyor, ülkeyi kan gölüne çevirdiler. İnşallah 1 Kasım’da bunlara demokrasi dersi vereceğiz, insanlık dersi vereceğiz, Sincik tekrar Türkiye birincisi olarak en büyük katkıyı sunacaktır” dedi.

AK Parti İl Başkanı Seyfettin Bilen de, “Sincik halkı bizden daha çok AK Parti’ye sahip çıkmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın, kurucu genel başkanımızın doğduğu büyüdüğü ilçesinden daha çok sahip çıkıyorsunuz, Allah sizden razı olsun. Hem Türkiye’nin hem Adıyaman’ın yüz akısınız, biz sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Biz buraya sizinle bayramlaşmaya geldik, sizden oy istemiyoruz çünkü siz zaten partinin sahibisiniz, son üç seçimdir de Türkiye’nin şampiyonusunuz. 7 Haziran tek başına bir iktidar kuramadı, sizler üzerinize düşeni yaptınız ama biz ve Türkiye’nin diğer tarafları üzerine düşeni yapamadı. İnşallah bu bize ders olmuştur 1 Kasım’da herkes üzerimize düşeni yaparız, Türkiye’yi bu sıkıntılı durumdan çıkartırız” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Sincik’in Türkiye’nin incisi ve birincisi olduğunu belirterek, “Türkiye’de hangi partinin hangi siyasi düşüncenin millete hizmet ettiğini, hangisinin de millete rağmen milletin aleyhine siyaset yaptığını biliyoruz. Bakın bu güne kadar olmaz denilen birçok şeyi gerçekleştiren AK Parti iktidarı oldu. Belediyemize, köylerimize ne hizmet gerekiyorsa hepimiz bir arada sizlere hizmet etmek için seferberlik ilan ediyoruz. Köylerimizi geziyoruz dolaşıyoruz, birtakım köylerimizde gerçekten olan sorunları yakından gören biri olarak bundan sonraki süreçte Sincik’in köyleri bizim en önemli gündem maddemiz olacak. Köylerin yolları, içme suyu problemleri varsa başka problemleri bizlerin en önemli gündemimiz olacak. Bu ülkenin kaynaklarından Sincikliler en iyi şekilde istifade edecekler, çünkü siz hizmetlerin en iyisini hak ediyorsunuz. Bu ülkede geçmişte ezanları Türkçeye çevirdiler, camileri ahıra çevirdiler, 28 Şubat süreci ile başörtülü hanım kızlarımıza zulmetiler, imam hatipleri kapattılar. Şimdi bu zihniyet diyor ki ‘haydi bismillah’ demeyin, ona da karşılar. Ama onlar ne derlerse desinler biz Sinciklilerle birlikte her işin başı ‘bismillah’tır diyoruz, bu seçimde de haydi bismillah diyeceğiz 1 Kasım’da da ‘elhamdülillah’ diyeceğiz inşallah” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın ve beraberindekiler Sincik Kaymakamı Zafer Sağ’ı makamından ziyaret ederek bir süre görüştükten sonra yapımı devam eden Sincik Devlet Hastanesi inşaatında incelemelerde bulundu ve sonra ilçeden ayrıldı.

Haber Merkezi

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir