Milli Eğitim Müdürlüğünün Proje Sevinci

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 6 ülke ile birlikte hazırladığı “HONEST projesi” kabul edildi.

Adıyaman İl milli Eğitim Müdürlüğünün 6 ülke ile birlikte hazırladığı “HONEST projesi” kabul edildi. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, “Müdürlüğümüzün Avrupa’nın 6 farklı ülkesindeki kurumlarla beraber hazırlamış olduğumuz “My Home, Nest of Culture, HONEST” “Evim, Kültür Yuvası, HONEST” adlı projemizin yapılan değerlendirme sonucu 96.25 puan alarak Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türk Ulusal Ajans) tarafından kabul edilmiştir” müjdesini verdi.

Seyfi Özkan projenin; Avrupa Birliği Bakanlığı, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı, 2013 yılı Hayatboyu Öğrenme Programı, Grundtvıg öğrenme programı ortaklıkları kapsamında kabul edilen projenin 16.500 Euro bütçeli olup 2 yıl boyunca çeşitli etkinlik ve yurt dışına Çalışma Ziyaretleri düzenlenerek uygulanacağını ifade etti.

Milli Eğitim Müdürü Proje Ortaklarınında; Romanya, (Asociatia Pro Social Projects Educational Reform – PRO S.P.E.R.), Estonya (Schiksal OÜ), Bulgaristan (Youth Association for Sport and Tourism “Zdravetz”), İtalya (I.P.S.C.T. L. Cossa), Yunanistan (Aetoi Thessalonikis), Letonya (NGO Woman club of department Islice “Rītausma”) olduğunu bildirdi. Ayrıca İngilizce Öğretmeni ve Proje koordinatörü olan Ahmet Günaydın ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Proje, kültürel bilinçlendirme yöntemleri ve araçlarını analiz etme, derleyip kullanma ve en iyi uluslararası uygulamaları kullanarak bireylerin sorumluluk alarak Hayatboyu Öğrenme sürecine daha fazla aktif katılımcı olmalarını sağlama, geleneksel tasarruf duygusu, yenilikçi, yaratıcılık ruhunu geliştirmek için olanak sağlayan bir öğrenme ortamı oluşturmayı amaçlamaktadır. Projenin amacı uluslararası deneyimleri paylaşmak, yetişkin kişilerin bilgi düzeylerini artırarak vizyoner olmalarını tedarik etme, değerler bütünlüğü içinde aile birliği ve ruhunu  muhafaza ederek birçok yönden modern dünyanın sunduğu  lüks nimetlerden hakkıyla ve israfa girmeden faydalanmayı hedeflemektedir. Farklı kültüre sahip toplumlarda ve ülkelerde evlerin nasıl inşa edildiği ve bu evlerde yaşayan insanların dinamiklerden nasıl etkilendiğini analiz ederek ve iyi uygulamaları transfer etme yoluyla kişileri doğru davranış, inanç ve tutum içinde hareket etmelerine katkıda bulunma ve hayatlarını verimli bir şekilde idame etmelerini sağlamaktır. Uluslar arasındaki farklılıkları Avrupa kültürünün sürekli evrim bağlamında değerli olduğu gerçeğini vurgulama, kültürel çeşitliliğin modern bir yaklaşımla teşvik edilmesi Çok Kültürlü Eğitim, Sözlük ve Müfredat oluşturulması yoluyla kültürel farkındalık artırmak. Eğitim, çalıştay ve çeşitli etkinlikler ile kimlik bilincini geliştirmek ve konut ve kültür konuları arasındaki entegrasyonu sağlamak. “Rutin faaliyetler, evlerin içinde ve dışındaki proje geleneksel oyunlar, ortak ülkelerin Mimarisi, kültürel anlayış, kültürel miras ve hakkında karşılıklı bilgi paylaşımı gerçekleştirilecektir. İnteraktif öğrenme alanı için bir portal oluşturulacaktır. Proje süresince toplanan tüm bilgiler portalda paylaşılacak ve sunulacak ve düzenli olarak her zaman tüm kullanıcılar için kullanılabilir olması için bu portal düzenli olarak güncellenecektir. Proje kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetlerle proje kapsamında işbirliği yapan 7 ülkedeki yetişkinlere başta kültürel alan olmak üzere bilgi ve niteliklerini artırmaları için imkanlar sağlanmasına katkı sunacak” dedi.

Bu Haberi Gördünmü!

MİNİKLER, EMNİYET MÜDÜRÜ ALPER İLE EĞLENCELİ ANLAR YAŞADI

Adıyaman özel bilgin kreş öğrencileri ve kreş yöneticileri Adıyaman emniyet müdürü Metin Alper’i ziyaret etti. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir