Milli Eğitim Müdürü Kızılkaya: “Her Şeyi Devletten Beklemeyin”

Çelikhan ilçesini ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, idareci ve öğretmenler bir araya geldi.

Çelikhan Şeyho Şişman Anadolu Lisesi konferans salonunda yapılan eğitim toplantısında idareci ve öğretmenlerle bir araya gelen Kızılkaya, eğitimdeki sorunları ele aldı.

Çelikhan’daki eğitim çalışmaları not alan İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, “Eğitimde her şey devletten beklenmez, fedakarlık ister düşüncesiyle öğretmenlerimizin ellerini taşın altına koymaları ve Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü örnek almamız gerekiyor. Eğitimde sadece çalışkan ve başarılı öğrenciler olmamalı. Arka sıradaki ve arka plandaki öğrencilerle ilgilenmeleri, onları topluma kazandırmaları gerekiyor. Topluma kazandığınız her bir öğrenci bir dehadır. Hiçbir zaman bunu unutmayın ve sorunlardan kaçmayın, sorunların üstüne giderek, çözüm yollarını arayın. Öğretmenlerimiz eğitimde asla pes etmemeleri ve çalışarak ülkemizi hak ettiği yere kavuşturmaları gerekiyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Anadolu’ya geçtiğinde milletin yoksul olduğu, askerin ne silahı ne de giyecek elbisesi ve yiyecek çok aşın olmadığı bir dönemde hayata pes etmeyerek kurtuluş savaşını kazandı” dedi.

Kızılkaya, gelecek 30 yılda çok şeylerin değişeceği ve bu değişimde öğretmenlerin etkileneceği, kendilerini yenebilmelerini belirtti.

İlçenin eğitimden memnun  olduklarını belirten Kızılkaya, eğitim çıtasının daha da yukarıya çıkartacaklarından emin olduklarını söyledi.

Yaklaşık bir saat süren toplantıda Kızılkaya, idareci ve öğretmenler tarafından yoğun ilgi ile dinlenildi.

Eğitim sorunlarını yerinde dinleyip, yerinde çözen biri olarak hatırlamak istediğini belirten Çelikhan Kaymakamı Adem Kaya, “Öğretmenler toplantısına katılan İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya’ya, idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Toplantıya Çelikhan Kaymakamı Adem Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Acar, Kurum Müdürleri ve öğretmenler katıldı.

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir