Minik Öğrencilerin Uyum Programı Başladı

Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Turaç minik öğrencilerin uyum programına katıldı.

Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Turaç Gülüsüm İbrahim Erdemoğlu İlkokulunda minik öğrencilerin uyum programı kapsamında ilk derslerine katıldı.

Turaç, “ İlçemizdeki Okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencilerinin okula iyi bir başlangıç yapabilmeleri için uygulanan uyum programı kapsamında yaklaşık bin 500 ilkokul 1. Sınıf öğrencisi ile yaklaşık bin 200 anasınıfı öğrencisi ders baştı yaptı tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Turaç Gülüsüm İbrahim Erdemoğlu İlkokulu önünde yapılan toplu tören konuşmasında uyum programının yeni başlayan öğrenciler için oldukça faydalı olduğunu, öğrencilerimizin bu program kapsamında 1 hafta önce eğitim ve öğretim yılına başladıklarını, programın amacının öğrencilerin sınıflara ve okula olan yabancılığının geçmesi ve diğer öğrenciler gelmeden önce eğitim hayatına alışmaları olduğunu ifade etti.

Turaç, ailelere de bu sürede büyük görevler düştüğünü kaydetti.

Öğrenci, öğretmenlere ve tüm velilere yeni eğitim ve öğretim yılında başarı dileyerek sınıfları da ziyaret ederek miniklerle bir süre sohbet etti.

Haber: Hatice Aydın

Bu Haberi Gördünmü!

23 Nisan Atletizm Yarışları Sona Erdi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama programı çerçevesinde Adıyaman’da Atletizm yarışmaları düzenlendi. Sümerevler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir