MİNİKLER, EMNİYET MÜDÜRÜ ALPER İLE EĞLENCELİ ANLAR YAŞADI

Adıyaman özel bilgin kreş öğrencileri ve kreş yöneticileri Adıyaman emniyet müdürü Metin Alper’i ziyaret etti.

Kamu kurumları ve meslek tanımı konusunda çocukları bilgilendirmek ve meslekleri tanıtmak için kurumlara ziyaret eden özel bilgin kreşi emniyet müdürü Metin Alper ile bir araya geldi. Oldukça renkli ve bir o kadar da eğlenceli geçen ziyarette Alper’in çocuklarla yakından ilgilenmesi ve çocukların çok hoşuna gitti.

Emniyet müdürlüğü toplantı salonunda çocuklarla bir ara gelen Alper, çocuklara balon, boyama kitabı ve Türk bayrağı hediye etti. Çocuklar da yanlarında getirdiği türk bayrağını ve çiçek demetini Alper’e takdim ettiler.

Çocukların özellikle velileriyle birlikte araçlarda hareket halindeyken trafik kurallarına tam uyum noktasında üzerine düşen bazı görevleri hatırlatan Alper, emniyet kemeri, ışık ihlalleri ve aşırı sürat konusunda anne ve babalarına uyarılarda bulunmalarını istedi. Alper ayrıca çocukların tanımadığı kişilerle diyaloğa girmemeleri ve böyle bir şeyle karşılaşıldığı zaman yapmaları gerekenleri anlattı. Çocuklar bir yandan Emniyet müdürü Alper’i dinlerken bir yandan da polis memurları tarafından kendilerine ikram edilen meyve sularını yudumladılar.

Her birimden bir memurun gelip çocuklarla ilgilenmesi ve görev tanımlarını yapmaları çocukların eğlenceli anlar yaşamasını sağladı. Daha sonra trafik şubesine geçen çocuklar burada sürücülerin kurallara uymadığı zaman karşılaştıkları sorunlarla ilgili trafik polisleri tarafından hazırlanan uygulamalara katıldılar. Emniyet müdürü Metin Alper, minik misafirlerini yine bizzat kendisi uğurlarken topluca hatıra fotoğrafı çektirdiler. Haber Merkezi

 

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyaman’da Adnan Menderes anıldı 

AK Parti Adıyaman Teşkilatı Adnan Menderes’in idam edilişi ile ilgili basın açıklaması yaptı. AK Parti …