MİNİKLER İTFAİYE HAFTASINDA İTFAİYECİLERİ YALNIZ BIRAKMADI

Minikler İtfaiyecileri Yalnız Bırakmadı

Kreşte kalan minik çocuklar İtfaiye Haftası nedeniyle, itfaiyecileri yalnız bırakmadı.

Adıyaman Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret eden çocuklar öğretmenleri ile birlikte itfaiyecilerle bir araya geldi. 25 Eylül 1 Ekim tarihleri arasında kutlanılacak olan İtfaiye Haftası nedeniyle itfaiyecileri ziyaret eden minik çocuklar itfaiye ile ilgili bilgiler aldı.

İtfaiye Eğitmeni Serdar Yaşargün tarafından, itfaiyenin ihbar attı olan ‘110’ numarası ezberletilen çocuklara, yangın esnasında yapılması gerekenler ve itfaiyenin görevleri anlatıldı.

Daha sonra itfaiye ekipleri küçük bir yangın tatbikatı yaparak çocuklara yangının nasıl söndürüldüğünü anlattı. Daha sonra bütün çocuklara su sıktırıldı. Çocuklar tarafından yapılan el işe resim hediye edildi.

Evim Kreş Sorumlu Müdürü Şeyma Özgörmez, etkinlik ile ilgili bilgi vererek, “İtfaiye Haftasını kutlamak amacıyla ziyarette bulunduk. İtfaiye çalışanlarının zor görev yaptıklarını ve ne kadar büyük sorumluluklarının olduğunu çocuklarımıza anlatmıştık. Bu gün de buraya getirerek görmelerini istedik. İtfaiyecilik fedakarlık ve cesaret isteyen, sevgi mesleğidir. Bizleri ağırladıkları için teşekkür ediyoruz” dedi.

İHA

Bu Haberi Gördünmü!

Adıyaman’da Adnan Menderes anıldı 

AK Parti Adıyaman Teşkilatı Adnan Menderes’in idam edilişi ile ilgili basın açıklaması yaptı. AK Parti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir