Miniklere Kulak, Burun ve Boğaz Sağlığı Taraması yapıldı

Adıyaman Üniversitesi kreşindeki miniklere her yıl rutin olarak yapılan kulak, burun, boğaz (KBB) sağlığı taraması uygulaması uzman hekimler tarafından bu yıl da gerçekleştirildi.

 

Üniversite Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalıdan  Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Karataş tarafından miniklerin kulak, burun, boğaz sağlığı taramaları yapıldı.

 

“Çocuklarımızın kulak, burun ve boğaz problemleri olup olmadıklarını kontrol ettik. Bir sorun ile karşılaşmadık.” diyen Dr. Öğr. Üyesi Karataş, “İşitme kaybı, sinüzit ve solunum yolu ile alakalı tarama yaptık. Çok şükür önemli bir bulguya rastlamadık. Evlatlarımız oldukça sağlıklı. Ben geleceğimizi sağlıklı nesillere teslim edeceğimizden eminim.” dedi.

 

Üniversitenin Kreş Müdürü Mehmet Süzen ise miniklerin sağlıklı olmasına sevindiklerini belirterek, “Rutin kontrollerimiz devam ediyor. Bundan önce göz, ağız ve diş sağlığı taramalarını da gerçekleştirmiştik. Bundan sonraki süreçte de yine kontrollerimiz devam edecek. Çocuklarımızın sağlığı bizler için birinci önceliktir.” dedi. PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Jumbo Kuşlar Bin Liradan Alıcı Buluyor

Adıyaman’da Muhabbet ve Doğa Kuşları Yetiştiriciler Derneği tarafından her hafta kurulan mezatta, muhabbet ve kanarya …