Mısır ve Suriye Kan Ağlıyor

Mısır’da darbe yönetimi katliamlarına, Suriye’de ise Esed sivil halkı hedef alan kimyasal silah saldırısına aralıksız devam ediyor.

Dünyanın dört bir yanında olmasa da birçok yerinde olduğu gibi Adıyaman’dan da bu katliamlara tepkiler çık gibi yükseldi.

Suriye ve Mısır halklarına destek verilmesi için gıyabi cenaze namazları kılınıp, dualar edildi.

Birçok alanda yan yana bile gelmeyen siyasi parti temsilcilerinden, sivil toplum örgütleri üyelerine ve tüm vatandaşlara kadar herkes bu destek eylemlerinde boy gösterdi.

Mısır’da ve Suriye’de Müslümanlara karşı yapılan saldırıları protesto etmek amacıyla bir araya gelen bu insanların duaları ile inşallah hem Mısır’da hem Suriye’de ve hemde bütün Müslüman alemlerinde kan ve göz yaşı yerini artık huzur ve barışa bırakacaktır.

Ben buna inanıyorum.

Sadece biz Adıyamanlılar Adıyaman’dan sesimizi tüm dünyaya duyurarak tepkimizi ortaya koyduk ancak batı ülkeleri aynı cesareti sergileyemediler maalesef.

Dünya olan bitene sadece sessiz kalmayıp, aynı zamanda ABD ve AB gibi herkese ‘demokrasi’ pazarlayan büyük ülkeler eliyle katliama destek veriyor.

İslam İşbirliği Teşkilatı ise etkili üyeleri olan Suud, Katar ve Körfez emirlikleri eliyle İsrail’in güvenliğini esas alan bu lanetli darbeye işbirliği yaptığı için darbeye karşı etkin olarak ses çıkaramadığı gibi, darbenin sonuçları olan katliamlara da göz yumuyor.

Batılı ülkeler, 1991de Cezayir’de FIS’in seçimleri kazanmasından bu yana alışkanlık haline getirdikleri bir çifte standart olarak, her fırsatta kötüledikleri darbeleri, İslam dünyası söz konusu olunca utanmaz bir ikiyüzlülükle destekliyorlar.

Mısır halkı, BM, AB ve İİT gibi uluslar arası yapıların Mısır darbesinde mağdurdan yana açıktan taraf tutmayarak darbeci zalimleri desteklemeleri sonunda maruz bırakıldıkları yalnızlık çemberini sokaklarda kurdukları silahsız direniş siperleri ile parçalayacak ve herkese hukuk ve iradeye sahip çıkma dersi verecektir.

Allah Mısır ve Suriye’deki kardeşlerimiz başta olmak üzere bütün Müslümanları korusun.

Amin!

Bu Haberi Gördünmü!

Ahmet Aydın’dan Diyarbakır Yolu Açıklaması

AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, çalışmaları duraklayan Kahta- Nissibi …

Bir Yorum

  1. Peki suriye deki El kaidecilere ne diyorsunuz? Allahu ekber deyip çoluk çocuk demeden katleden canilere?? Yatacak yeriniz yok.Müslümanlık adına bir vahşet yaşanıyor,zulme gö yumup alkış tutanlar en az o zalimler kadar suçludur.Bunu unutmayın,Mısır dakiolayında müslümanlıkla alakası yoktur,halkı kandırmayın,Mursi dediğiniz adam Amerika ve israil’in arap baharı adı altında başa getirdiği adam değil midir? İsrail siyonistliğinin maşası olmayı bırakın.Bütün ortadoğuda kanınızı emdiği yetmedimi?Adam kesip ciğerini yiyen canileri desteklemek ne zamandan beri müslümanlık oldu??

    Saygılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir