Muhalefet Nedir? Nasıl Muhalefet Yapılmalıdır?

Maalesef ki son yıllarda muhalefete muhalefet edenler, muhalefeti hertürden olumsuzluğun sebebi olarak görenlere sormak istiyorum.

Muhalefet Nedir? Nasıl Muhalefet Yapılmalıdır?

Muhalefet ülkenin gidişatına olumlu yönde yansıyabilecek geleceği daha iyi okuyan bir stratejiye öngörüye sahip olmalıdır. Kutuplaştırmayan, şiddet içermeyen, ümitsizliğe sürüklemeyen, ilkeli ve kucaklayıcı bir dil benimsemelidir.

Ayrıca ülkenin gidişatında yanlış bir şeyler gördüğünde biz iktidara gelelimsonraçaresizine bakarız anlayışından çok ülke ve halkımızın geleceği adına gayretli politikalar üretmelidir.

Muhalefet yapmış olmak için muhalefet yapmak iyi bir şey değildir, hatta zararlı ve risklidir. Ayrıca bu durum muhalifin saygınlığını da düşürür.

Muhalefet Hak veözgürlüklerin tüm vatandaşlara eşit olarak yansıması için günlerdir yürüyor, herkese eşit adaletin işletilmesi için yolları kat ediyor.

Masumane bazen protesto ve provokasyonlara rağmen barışçıl bir şekilde adalet için yürüyor yürümeyede devam ediyor.

Bazıları kızıyor bağırıyor yürümeyin diyorlar.

Diyorlar da yürümemeleri için acaba neler öneriyorlar diye düşündük mü?

Mesela Mecliste diledikleri kadar konuşsunlar, ulusal basın buna devlet televizyonları da dâhil canlı yayınlasın, vatandaş farklı sesler duysun kendine yorumlasın diyorlar?

Peki, gerçekten bunlar yapılabilir mi? Veya yapılıyor mu?

Bunlar yapılsaydı bugünmuhalefete veya başka kesimler böyle bir eyleme kalkışabilir miydi?

Siyasette ve yaşamımızda hiç kimseye karşı düşmanlık, gerilim siyaseti, baskı, sindirme üzerinden hesaplar yapmamalıyız. Bu tür etkileşimler hem ülkeyi hem de hepimizi enkaz altında bırakabileceğini asla ve asla unutmamalıyız.

 

Bu Haberi Gördünmü!

ÜLKEMİZİN HEDEFLERİ SİYASETİN ÖNÜNDE OLMALIDIR

Halkımız demokrasinin kendine vermiş olduğu yetkiyle coşkulu bir şekilde sandığa giderek ülkemizin yeni yönetim sistemini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir