Muhtar Olmak Varmış…

AKP, muhtarları keşfetti.

Cumhurbaşkanı, muhtarları topluyor, onların huzurunda vatandaşlara, mesaj vermeyi hedeflediği ülkelere yönelik beyanatlar veriyor.

Ne söylerse, muhtarlar çılgınca alkışlıyorlar.

İl’lere gelen, seçim bölgelerini gezen vekiller, muhtarları ziyaret ediyor ya da muhtarları topluyor, mahallenin, köylerin dertlerini dinlerken yani o görüntü altında mesajlar veriyor, muhtarların kendileri gibi düşündüklerini görünce, duyunca mutlu oluyor, moral depoluyorlar.

Muhtarlar, idari olarak köy ya da mahalleleri temsil ediyorlar ama düşünce bazında temsil etmiyorlar/edemezler zaten.

Muhtarlar, siyasi mesaj vererek aslında temsil güçlerini zaafa uğratıyorlar.

Bunlar doğru cümleler olsalarda, muhtarlar, bu ülkede muhtar olmanın gereklerini yapıyorlar!

Muhtarlar, vekillerin nabzına göre şerbet verirken, mesela 16 nisanda yapılması planlanan anayasa değişikliği referandumuna kullanacakları oy’un rengini açıklarken temsil ettikleri mahalle ya da köyün tercihini de yansıtmış olmuyorlar. Ama birileri mesaj veriyor, o mesajı almaya hazır olan ve o beklenti içerisinde olanlar da alıyorlar.

Muhtarları gündeme çok getiriyoruz; belki onlar böyle olsun istiyorlardır, kimbilir. Belki fazlaca gündeme gelmek onların sosyal ve siyasal beslenme alanları ve beklentileridir.

AKP, muhtarları keşfetti. Bundan böyle şehre gelen, cümle kamuoyuna mesaj vermek isteyenler muhtarlar üzerinden harekete edeceklerdir.

Muhtarların maaşlarında iyileştirmeler de yapıldı. İtibarları arttırıldı. Sözleri dinleniyor. Onların huzurunda ülke kamuoyuna ve dünyaya mesaj veriliyor.

Muhtar olmak varmış!

Sahi kimler ve nasıl muhtar oluyorlar…

Bu Haberi Gördünmü!

Tarıma Dair Kaygılar

Basın, yurt dışına tohum ihraç ettiğimizi/edeceğimizi yazmış! Hem de Adıyaman’dan. Ve Adıyaman’ın “yerli tohumun merkez …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir