Muhtarlara ve Cami İmamlarına Terör Semineri

Adıyaman Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Besni İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından muhtarlara ve cami imamlarına terör semineri verildi.

Seminerde konuşan Adıyaman Terörle Mücadele Bilgilendirme ve Önleme Şube Müdürlüğü personeli Mulla Karakuş, toplumsal olaylarda vatandaşların devletle karşı karşıya getirilmeye çalışıldığını belirterek provokatörlerin olduğunu söyledi.

Terörle Mücadele Bilgilendirme ve Önleme Şube Müdürlüğü personeli Mulla Karakuş, merkez ve ilçelerde görevli mahalle muhtarları, cami imamları, okul müdürleri ve söz sahibi olan kişileri tek çatı altında mevcut sorunlar ile olması muhtemel sorunlara karşı birlikte hareket edilmesi ve topyekün mücadelenin sağlanması amacıyla böyle seminer tertip ettiklerini belirtti. Terör örgütüne mensup olan bir kişinin en fazla 2 yıl yaşadığını kaydeden Karakuş, dini istismar eden DAEŞ gibi terör örgütlerinin Adıyaman’ı çok yıprattığını ifade etti.

Besni İlçe Emniyet Müdürü Cemal Avan ise şunları kaydetti:

“İl Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünden Mulla kardeşimize bu güzel sunumundan dolayı teşekkür ediyoruz. Tabi Şey Edebali’nin bir sözü var “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” bu sözden yola çıkarak bizde insanlarımıza, gençlerimize sahip çıkalım ki devletimiz yaşasın, daha ilerilere gitsin. Bu kapsamda sizleri çağırmamızın nedeni tek başına silahlı mücadelenin yetersiz olmasıdır. Yani insanımıza da değer verilip onlara da inilmesi gerekiyor. Bu kapsamda Emniyet Teşkilatımız, Toplum Destekli Polisliğimiz faaliyetlerini yürütüyor. Yani toplumumuzun, insanımızın katkısı olmadan tek başına bir yere varamayız. Muhakkak toplumumuzun desteğini almamız lazım.

Besni’mize, Adıyaman’ımıza huzurlu kent diyoruz. Tabi bu huzurlu kentin huzurunu bozmak isteyen elbette çıkacaktır. Bunun söylemde kalmaması için hep birlikte taşın altına elimizi sokmalıyız. Emniyet, Jandarma, muhtarlar, imamlar, öğretmenler, vatandaşlar hep birlikte el ele bunun üstesinden gelerek, gençlerimize, gençliğimize sahip çıkmalıyız”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Dağtekin ‘Bizim Adıyaman Sevdamız Var”

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin bir basın açıklaması yayımlayarak Dr. Süleyman Kılınç’ın adaylığının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir