Muhtarlardan Kardeş Okul Projesi

 

Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Dayanışma Derneği Başkanı Abdulkadir Geylani Taş, Türkiye Muhtarlar Federasyonu ile Hürriyet İlk Okulunu kardeş okul yaptıklarını bildirdi.

Taş, yaptığı açıklamada, Türkiye Muhtarlar Federasyonu olarak ilk kez 19 Ekim’i Türkiye’de Muhtarlar Günü olarak kutlayacaklarını anımsattı.

Bu vesile ile kendilerinin  Türkiye Muhtarlar Federasyonu olarak Türkiye genelinde fakir bir okulu kardeş okul seçtiklerini anlatan Taş, şunları kaydetti:

“Genel Başkanımız Hüseyin Akdeniz’in önderliğinde Adıyaman’da bir okulumuzu tercih ettik. Bizde Hürriyet İlköğretim okulunu kardeş olarak tercih ettik. Bu ayın 15’de 200 tane gariban fakir öğrencimizi bot ve mont yardımında bulunacağız. Bunun yanında birde kırtasiye yardımında bulunacaklar. Bizim elimizden geldiğince fakir ailelerimizin çocuklarına kış aylarının bugünlerde maddi yönden destek sağlayabilirsek ne mutlu bize. Amacımız muhtarların bu gibi etkinliklere parmak basabilirsek ne mutlu bize”

PHA

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir