“Muhtemel Bir Cinayetin Önlenmesi Acilen Sağlanmalı”

Hür Dava Partisi İl Başkanı Ali Çelik, Bangladeş’te Cemaat-i İslami Partisi liderlerinden olan ve 1971’deki bağımsızlık savaşı sırasında insanlığa karşı suç işlediği gerekçesiyle idama mahkûm edilen Abdülkadir Molla’nın idam kararının başta İslam ülkeleri olmak üzere tüm dünyada tepkiyle karşılandığını söyledi.

Guantanamo hapishanesindeki esirlerin aileleri ile haberleşmesine yasak getirildiği bugünlerde, İslam ülkelerinin yönetici ve idarecilerini Müslümanların dertleri ile dertlenmeye, zulüm ve işgal altındaki tüm halklarla dayanışma için inisiyatif geliştirmeye davet ediyoruz” diyen Hür Dava Partisi İl Başkanı Ali Çelik, “Müslüman idarecilerin bu meseleye en az kendi ülkelerindeki iç politik dengeleri gözettikleri kadar ehemmiyet vermemelerinin “Gadabullah”a dokunacağını hatırlatmayı İslami bir vazife addediyoruz” dedi.

“İslami bir vazife addediyoruz”

Bangladeş Hükümeti’nin rejime muhalif İslami yapıların üyelerini ve liderlerini vatana ihanet suçlaması ile uzun zamandır sindirmeye ve tasfiye etmeye çalıştığını ifade eden Hür Dava Partisi İl Başkanı Ali Çelik, “Cemaat-i İslami lideri Abdulkadir Molla’nın idam teşebbüsüne karşı gelişen halk tepkisinin hükümetler ve uluslararası kuruluşlar nezdinde girişimlere dönüşmesi ve bir İslam âlimine yönelik muhtemel bir cinayetin önlenmesi acilen sağlanmalıdır. Birleşmiş Milletlerin çifte standardı Arakan’da Budist çetelerce Müslümanların hunharca ve vahşice yöntemlerle katledilmesine sessiz kalan Birleşmiş Milletler, aynı şekilde ABD’nin kontrolündeki Guantanamo hapishanelerinde hukuksuz biçimde işkence altında tutulan Müslüman esirlere dair hiçbir açıklama yapmamaktadır. Budist çetelerin Müslümanlara yönelik saldırılarının şiddetini artırdığı Guantanamo hapishanesindeki esirlerin aileleri ile haberleşmesine yasak getirildiği bugünlerde, İslam ülkelerinin yönetici ve idarecilerini Müslümanların dertleri ile dertlenmeye, zulüm ve işgal altındaki tüm halklarla dayanışma için inisiyatif geliştirmeye davet ediyoruz. Müslüman idarecilerin bu meseleye en az kendi ülkelerindeki iç politik dengeleri gözettikleri kadar ehemmiyet vermemelerinin “Gadabullah”a dokunacağını hatırlatmayı İslami bir vazife addediyoruz” diye konuştu.

 

Bu Haberi Gördünmü!

Çiftçilere süt sağma makineleri dağıtıldı 

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde hayvan üreticilerine modern süt sağma makinelerinin dağıtımı yapıldı. GAP Eylem Planı kapsamında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir