“Müslümanlar Sağduyulu Davranmalıdır”

Diyanet Sen Adıyaman Şube Başkanı Emin Çil, bir sosyal paylaşım sitesinde Peygamber Efendimize yönelik ağır hakaret ve yorumların yer almasının toplumu derinden üzdüğünü söyledi.

“Hakarette bulunanları ve bu hakaretleri yayınlayanları Müslümanlardan özür dilemeye davet ediyoruz” diyen Diyanet Sen Adıyaman Şube Başkanı Emin Çil, “Yakaladıkları her fırsatta ülkemizin huzurunu bozmaya çalışanlar, çeşitli olayları bahane ederek çıkarmak istedikleri kaos ortamına ulaşamayınca bu defa Peygamber Efendimize, dini değerlerimize saldırıya geçtiler” dedi.

“İslamiyet’e yönelik bu ağır hakaret ve küfürlerin Müslümanları provoke etme amaçlı yapıldığına inanıyoruz” 

Diyanet Sen Adıyaman Şube Başkanı Emin Çil, sözlerine şöyle başladı; “Bir sosyal paylaşım sitesinde Peygamber Efendimize yönelik ağır hakaret ve yorumların yer alması bizleri derinden üzmüştür. Mübarek Ramazan Ayı’nın iklimine hiç yakışmayan bu yorumları şiddet ve nefretle kınıyor, provoke amaçlı olduğuna inandığımız bu hakaretlerin siteden bir an önce kaldırılmasını ve sorumluların cezalandırılmasını istiyoruz.  İster sosyal paylaşım sitesi, ister kitap ya da film olsun ve kim tarafından yapılırsa yapılsın düşünce ve ifade özgürlüğü bahane edilerek gerek Müslümanların mukaddesatına gerekse diğer din ve peygamberlere saldırı kesinlikle kabul edilemez.  Özellikle barış ve kardeşliği önceleyen sevgi, şefkat ve rahmet Peygamberi Hz. Muhammed (SAV) ve İslamiyet’e yönelik bu ağır hakaret ve küfürlerin Müslümanları provoke etme amaçlı yapıldığına inanıyoruz.  Hakarette bulunanları ve bu hakaretleri yayınlayanları Müslümanlardan özür dilemeye davet ediyoruz.  Yakaladıkları her fırsatta ülkemizin huzurunu bozmaya çalışanlar, çeşitli olayları bahane ederek çıkarmak istedikleri kaos ortamına ulaşamayınca bu defa Peygamber Efendimize, dini değerlerimize saldırıya geçtiler. Kimi zaman tahrik, kimi zaman siyasi dengeler nedeniyle gerçekleştirilen bu tür provokatif girişimler karşısında Müslümanları sağduyulu davranmaya, tepkilerini hukuk ve İslam geleneğinin bizlere öğrettiği saygı ve naiflik ölçülerinde göstermeye davet ediyoruz.   Müslümanlar olarak bunun gereğini yerine getirmemiz gerekir. Bu vesile ile tüm Müslümanları,  amacı tahrik ve provoke olan bu tür girişimlerin ve kişilerin oyununa gelmemeye,  dengeli ve sağduyulu hareket etmeye davet ediyoruz. Diyanet-Sen olarak Peygamber Efendimize hakaret edenlere karşı hukuki girişimlerde bulunacağımızın ve olayın takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz.”

Haber: Ömer Karakuş

Bu Haberi Gördünmü!

Müdür Tünçmen’den  İHH’ya teşekkür 

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İnsani Yardım Vakfı(İHH) Kahta temsilciliği yönetim kurulu üyelerini makamında kabul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir