TİCARET VE SANAYİ ODASI (ATSO) BAŞKANI MUSTAFA USLU, 7 EKİM TARİHİNDE YAPILACAK SEÇİMLER İLE İLGİLİ YAPTIĞI AÇIKLAMADA, YENİ DÖNEM İÇİN ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI. (AHMET ARSLANTAŞ/ADIYAMAN-İHA)

Mustafa Uslu 3. Dönem İçin Adaylığını Açıkladı

“ Çok Önemli Hizmetlere İmza Attık”

Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Mustafa Uslu, 7 Ekim tarihinde yapılacak seçimler ile ilgili yaptığı açıklamada, yeni dönem için aday olduğunu açıkladı.

Adıyaman Ticaret sanayi Odasının 4 yılda bir yapılan seçimi 7 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek. 18 Grupta toplam 46 meclis üyesi seçilecek. Önce meclis üyeleri seçildikten sonra meclis üyeleri arasından başkan seçilecek. Bir aydan listelerin açıklandığı ATSO’da seçim atmosferi sürüyor.

Mustafa Uslu, 18 grubun tamamında yol arkadaşlarıyla çalışmaya başladıklarını belirterek, üyelerin oylarına talip olduğunu ifade etti.

Mustafa Uslu, geçmiş iki dönemde çok önemli hizmetlere imza atıldığının altını çizerek, “Adıyaman’da Gümrük müdürlüğünün kurulmasına vesile olduk. Önemli bir çabamız oldu. Biz gündeme getirdik, siyasilerimizin desteğiyle bunu kazandırdık. Gümrük Müdürlüğünün kurulmuş olması Adıyaman Havaalanından Mekke, Medine’ye kalktığını görüyoruz. Kredi Garanti Fonunu Adıyaman’a kazandırdık. Bankaların esnafa kredi vermediği dönemde Kredi Garanti Fonunun gelmesiyle bu yıl içerisinde fon desteğiyle 536 milyon TL kredi verildi. Adıyaman’da yılda bin 800 kişinin K1 belgesi almak için Adana’ya gidiyordu. Bununda yetkisini alarak biz yapmaya başladık. TSE Belgesini Gaziantep’ten alınıyordu. TSE Müdürlüğünü de odamız bünyesinde başka bir ile gitmeden buradan iş ve işlemlerini yapıyor” dedi.

Uslu ayrıca, “Son olarak dijital topograf sisteminin yetkisini 10 gün önce TOBB’ta imzaladık. Bu işlemleri de artık Adıyaman’da yapılacak. Yakında yaptığımız çok önemli icraat ise, 3 bin 500 üyemizin en küçük bir işlemi için odaya gelmesi gerekiyordu. Sistemimizi kurduk. En ücra ilçeden bile odaya uğramadan internet üzerinden hem borcunu ödeyebiliyor, hem de gerekli olan belgenin çıktısını alabiliyor. Adıyaman mermer başkentine adaydır. Biz mermer ihtisas OSB’sini kurmak için girişimde bulunduk. Siyasilerimizin ve bürokratlarımızın desteğini alarak belli bir aşamaya getirdik. Şuanda Bakanlığın onayını bekliyor. Sanayiciyi çok yakından ilgilendiren bir proje başlattık. Adıyaman Sanayi Geliştirme Projesi (ASKEM) bununla ilgili İpekyolu Kalkınma Ajansından destek alarak projeyi hayata geçireceğiz. Proje ile sahaya inilecek, hangi sektörde hangi kalifiye eleman ihtiyacı olduğu tespit edilerek eleman yetiştirilecek. Bu proje İzmir, Gaziantep’in ardından üçüncü kez Adıyaman’da uygulanıyor. Bizler iki dönem başkanlık yaptık. Adıyaman sanayisine elimizden geleni yaptığımıza inanıyorum. Bu dönemde göreve talibiz” diye konuştu.

İHA

Bu Haberi Gördünmü!

2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Açıldı

Adıyaman’da 2. Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi. Adıyaman-Kahta Karayolu üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir